• Kiermasz charytatywny wolontariuszy szkolnego koła

          • 14 czerwca 2023r. przygotowaliśmy, ostatni w tym roku szkolnym, kiermasz charytatywny. Społeczność szkoły mogła zakupić przekąski przygotowane przez uczniów - wolontariuszy. W sprzedaży były pyszne ciasta, muffinki, bułeczki, galaretki. Dochód z przeprowadzonego kiermaszu w kwocie 732,00 złotych wpłaciliśmy na Siepomaga.pl na leczenie 12 - letniego szczecinianina Łukasza Sadurę. Poniżej zamieszczamy link do zbiórki, zachęcając do jej zasilania, a także przekazywania go wśród swoich znajomych. 

            https://www.siepomaga.pl/wplata/3ySrEmnG

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu, a także realizowanie przedsięwzięć Szkolnego Koła Wolontariatu w bieżącym roku szkolnym.

            Opiekunki

            Agata Żuk

            Monika Fryszkowska 

          • Prace porządkowe w szkolnym ogródku

          • Za nami podsumowanie ogólnopolskiego Programu Pola Nadziei. Wiosną wiele żonkili nie zakwitło i z tego powodu podjęliśmy decyzję o wyjęciu z ziemi kwiatowych cebul, aby je trochę przesuszyć. Okazało się to nie lada zadaniem, gdyż ziemia była bardzo twarda, ubita i wysuszona. Mogliśmy jednak liczyć na wsparcie dzielnych Mam uczennic Patrycji Tomczyk i Aleksandry Wiśniewskiej oraz ucznia Bartosza Hinz (z klasy 8 "c"). 5 czerwca 2023 roku wspólnie pracowaliśmy. Niewątpliwie bez pomocy zaangażowanych Rodziców wykonanie zadania mogłoby okazać się niemożliwe. Na pewno znacznie ułatwiło pracę, jaką jeszcze w kolejnych dniach (13 i 15 czerwca 2023 r.) wykonywali wolontariusze naszego koła.   

          • Bal Ósmoklasisty

          • Dzięki staraniom Rodziców oraz wspaniałemu zachowaniu Uczniów Bal Ósmoklasisty, który odbył się 2 czerwca w Hotelu Dobosz, był bardzo udany. Wszyscy obecni świetnie bawili się przy pysznym jedzeniu i muzyce proponowanej przez DJa. Zabawa trwała aż do 23 i z pewnością pozostawiła wiele pięknych wspomnień!

          • Dzień Dziecka 2023

          • Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka w SP3 składało się z dwóch części. Zajęcia sportowe odbyły się na boisku szkolnym oraz sali gimnastycznej - w różnorodnych aktywnościach fizycznych, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego oraz wychowawców, brały udział po dwa zespoły klasowe na tym samym poziomie. W ramach Konkursu wiedzy o zdrowym trybie życia i żywienia uczniowie otrzymali karty zadań przygotowane przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Sprzyjająca w tym dniu aura oraz wszystkie zajęcia dały uczniom wiele radości i pozwoliły im zaprezentować swoje talenty. Zapraszamy do galerii!

          • Wycieczka ekologiczna do Poczdamu

          • Dnia 31 maja uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce ekologicznej do Poczdamu.

            W centrum tego pięknego miasta znajduje się tropikalny ogród botaniczny, w którym przez cały rok panuje wakacyjny klimat. Jest to dżungla z wiernie odtworzonym klimatem lasów równikowych. Znajduje się tam 20 000 roślin i 140 gatunków zwierząt. Pośród bujnej roślinności umieszczone są stanowiska edukacyjne. Gady i płazy prezentowane są w wystawionych przy ścieżkach oszklonych terrariach. Można również podziwiać podwodny świat mórz i oceanów.

            Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zachwytem obserwowali otaczającą naturę i wykonywali zlecone przez pilota zadania.

            Wszyscy stwierdzili, że jest to miejsce godne polecenia.

          • 1 czerwca - Dzień Dziecka

          • Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wszystkim
            uśmiechu na co dzień, wspaniałych przyjaciół, beztroski 
            i pięknych świadectw na koniec roku szkolnego.

            Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

          • Akcja charytatywna

          • Uczniowie klasy 2a wraz ze swoimi Rodzicami i wychowawcą zorganizowali słodki kiermasz charytatywny oraz loterię fantową. W wyniku akcji udało zebrać 1000 zł. Środki te zostały przekazane na rzecz dzieci chorych onkologicznie na Fundację "Gdy liczy się czas" oraz Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych Na Białaczkę i inne choroby nowotworowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się te przedsięwzięcie. 

          • Wizyty w zakładach pracy

          • Dzięki uprzejmości lokalnych zakładów pracy uczniowie klasy 2a mieli możliwość poznać "od kuchni" pracę Poczty Polskiej i listonosza, pracowników Zakładów Wodociągów i Kanalizacji w Policach, leśników ze Szkółki Leśnej, Zakładu Szewskiego oraz sklepu wędkarskiego. 

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Nasi uczniowie zdawali dzisiaj tj. 23.05.2023r. egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Musieli zmierzyć się z pytaniami sprawdzającymi ich znajomość "Balladyny", odnieść się do rysunku ze ślimakiem na deskorolce czy też napisać rozprawkę lub opowiadanie. Uczniowie wychodzili z sal zadowoleni zarówno z zadań i ich tematyki, jak i ze swojej pracy. Życzymy powodzenia także na egzaminie z matematyki i języka angielskiego!

          • Wycieczka dla laureatów i finalistów gminnych konkursów

          • W dniach 11 – 13. 05. 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta i Malborka zorganizowanej przez Gminę Police. Wyjazd był nagrodą za wysokie wyniki w konkursach gminnych oraz przedmiotowych.
            Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto oraz Muzeum II Wojny Światowej. Odwiedzili również Pomnik Poległych Stoczniowców.
            Drugiego dnia zwiedzili Westerplatte – symboliczne miejsce, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Tego dnia młodzież spędziła również kilka godzin w Centrum Nauki i Zabawy – Hevelianum.
            Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Gdynię i Sopot oraz słynny zamek krzyżacki z XIII wieku w Malborku.
            Młodzież wróciła wypoczęta psychicznie, zmęczona fizycznie 😊 i bogatsza w wiedzę z historii, matematyki, fizyki, geografii, biologii ...

          • XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

          • W dniu 26 kwietnia podczas części indywidualnej konkursu, uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące lokaty:
            Jan Landowski klasa 4 B – miejsce 2
            Szymon Radzik-Pietyra klasa 5 A – miejsce 3
            Gabor Szajek klasa 6 B – miejsce 3
            Dawid Borger klasa 7 B – miejsce 1
            Natalia Gruszczyńska klasa 8 B – miejsce 1
            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
            W ramach nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji indywidualnej Dawid i Natalia w dniach 11-13.05 wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta.
            W dniu 8 maja odbyła się część zespołowa konkursu, nasza pięcioosobowa grupa reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3 w Policach zdobyła 1. miejsce w Gminie Police wygrywając w rywalizacji zespołowej.
            Uczniom oraz ich Rodzicom przesyłamy gratulacje!

          • Dzień Przyrodnika

          • 25.04.2023 odbył się w szkole Dzień Przyrodnika.  W tym dniu uczniowie mogli zdobywać nowe wiadomości i umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych. Atrakcji nie było końca... Były doświadczenia biologiczne i chemiczne, obserwacje mikroskopowe, wykonywanie preparatów, segregacja odpadów, rozpoznawanie narządów wewnętrznych człowieka, a nawet obserwacje z wykorzystaniem lornetki i lunety.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą naukową zabawę! 

          • Święto Konstytucji 3 Maja; 2 maja - Dzień Flagi

          • Konstytucja, którą 3 maja 1791 roku uchwalił Sejm Czteroletni, była drugim na świecie i pierwszym w Europie dokumentem tego typu. Jej autorami byli: Hugo Kołłątaj, marszałek nadworny litewski Ignacy Potocki, marszałek sejmowy Stanisław Małachowski oraz król Stanisław August Poniatowski.

            Najważniejszymi zmianami zapisanymi w dokumencie m.in. były: 
            - wprowadzenie trójpodziału władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą;
            - zniesienie liberum veto;
            - likwidacja podziału Rzeczpospolitej na Koronę i Wielkie Księstwo Litewskie;
            - zniesienie wolnej elekcji;
            - potwierdzenie przywilejów mieszczańskich nadanych w akcie prawnym z kwietnia 1791 roku;
            - zakaz posiadania prywatnych wojsk;
            - wprowadzono stałą armię mającą osiągnąć liczebność 100 tys. żołnierzy.

            Oryginał Konstytucji 3 maja przechowywano w zbiorach Archiwum Publicznego Potockich w Wilanowie. W latach 70. XIX wieku archiwum trafiło do Krzeszowic pod Krakowem, a po 1945 roku powróciło do Warszawy i znajduje się w Archiwum Głównym Akt Dawnych. Znajdują się tam trzy oryginalne rękopisy dokumentu. 

            Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004r. Dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. W tym dniu również  obchodzimy Światowy Dzień Polonii.

            28 kwietnia 2023r. w naszej szkole uczciliśmy te dwa święta. Uczniowie klas VIII zaprezentowali rys historyczny tych wydarzeń przeplatany pieśniami patriotycznymi i piosenakami związanymi z tymi świętami. Wszyscy uczniowie włączyli się we współne śpiewanie m.in. z uczennicą klasy 4a Julią, pieśni o fladze Polski. Natomiast z  uczennicami klasy VIIb Ewą i Anią, społeczność szkolna tańczyła krakowiaka.

          • „Żywa lekcja historii” - kultura i życie rycerzy średniowiecza

          • 28 kwietnia 2023r. w naszej szkoleodbył się pokaz historyczny pt. „Życie i kultura w średniowieczu”. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy. Grupa artystyczna przedstawiła m. in. ekwipunek i uzbrojenie rycerzy, gry i zabawy plebejskie, obyczaje i kulturę epoki, kolekcję broni i rekwizytów. Uczniowie mieli możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojami rycerskimi – mogli uczestniczyć w pokazach prezentujących stroje i broń
            rycerską.

          • Kiermasz wiosenny

          • Nowa galeria Kiermasz wiosenny została dodana do albumu fotograficznego

            26 kwietnia 2023r. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało wiosenny kiermasz, podczas którego uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły mogli zakupić przekąski przygotowane przez uczniów - wolontariuszy. W sprzedaży były ciasta, muffinki, bułeczki, gofry, a także hot - dogi kibica. Wszystkie wypieki cieszyły się dużym powodzeniem, o czym świadczyć może pytanie ucznia o to, "kiedy będzie kolejny kiermasz?" :)

            Dochód z przeprowadzonego kiermaszu w kwocie 1184,89 zł zostanie przeznaczony na potrzeby chorych przebywających w hospicjum w Tanowie.

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu.  

          • Pan Kleks i lekcja kleksografii

          • Uczniowie klasy 4 a i 4 b, podczas lekcji języka polskiego, choć na chwilę mogli przenieść się do Akademii pana Kleksa. Wzięli udział w zajęciach kleksografii. Naukę tę wymyślił pan Kleks. Polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka dużych kleksów, po czym arkusz składa się na pół, a kleksy rozmazują się, przybierając kształty różnych postaci, zwierząt i figur. Nasze kleksy powstały z kolorowych farbek. Przygotowaliśmy farby w kilku wybranych przez siebie kolorach. Uczniowie zobaczyli w kleksach wielokolorowe motyle, egzotyczne zwierzęta, barwne ptaki, a nawet afrykańską maskę… Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym niecodziennym wydarzeniu, wspaniale się bawiły, a przy okazji utrwaliły znajomość lektury autorstwa Jana Brzechwy. Nie od dziś wiadomo, że wiedza podana w formie zabawy, przyswaja się najlepiej. Zabawa była świetna, a to w kleksografii najważniejsze.

          • AKCJA „ŻONKILE” W NASZEJ SZKOLE

          • 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się w obchody ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

            W kilku miejscach w szkole umieszczono plakaty informujące o planowanym wydarzeniu.
            W bibliotece zorganizowano wystawę książek dotyczących II wojny światowej. Na korytarzu szkolnym zawisła okolicznościowa gazetka na temat powstania w getcie warszawskim oraz postaci Marka Edelmana – jednego z ocalałych z getta, ostatniego dowódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej.

            Wolontariusze (uczniowie klas VIII) własnoręcznie przygotowali papierowe żonkile. Kwiaty zostały rozdane nauczycielom i uczniom, aby okazać szacunek Żydom, którzy mimo świadomości pewnej śmierci zdecydowali się chwycić za broń, aby umrzeć z godnością, nie jako ofiary, ale ludzie dumni, przekonani o własnej wartości.

            W ramach lekcji historii, w dniach 17 - 21.04, uczniowie drugiego etapu edukacyjnego zostali zapoznani z historią narodu żydowskiego w Polsce przed i w czasie II wojny światowej. Ponadto klasy 4-5 obejrzeli   film edukacyjny „Będę pisać”, a klasy 6-8 archiwalne fotografie zatytułowane „25 szokujących zdjęć z getta” oraz film „Historia getta warszawskiego”.

            Klasy 1-3 wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez wychowawców w oparciu

            o opowiadania  napisane dla młodszych dzieci. Były  to następujące utwory: „Pamięć Drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Było-nie ma-jest” Katarzyny Jackowskiej-Enemuo . Klasa 2 a  dodatkowo rozdawała papierowe żonkile przechodniom.

            Udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile” umożliwił uczniom naszej szkoły poszerzenie wiedzy o tragedii Żydów. Była to nie tylko ciekawa lekcja historii, ale przede wszystkim lekcja szacunku, tolerancji i empatii.