• Szkolne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

• Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd. Śpiewanie kolęd, pastorałek to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. 21 grudnia 2022 roku uczniowie szkoły wzięli udział w szkolnym śpiewaniu kolęd, pastorałek i piosenek światecznych.

Wydarzenie to dostarczyło wszyskim moc wrażeń. Przygotowane zostało przez nauczyciela muzyki p. Renatę Zarzycką oraz nauczyciela religii p. Damiana Borowskiego.

• Kolędowanie w Hospicjum

• Nowa galeria Kolędowanie w Hospicjum została dodana do albumu fotograficznego

21 grudnia 2022r. grupa uczniów z klas 4a, 4b i 8b wraz z wolontariuszami naszej szkoły zaprezentowali pacjentom Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie kolędy i pastorałki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowani zostali przez panią Renatę Zarzycką. Na koniec wręczyli pacjentom samodzielnie przygotowane pierniki i drobne upominki świąteczne wykonane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. To było niezwykle wzruszające spotkanie.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z klas:

4a - Sandry Bagińskiej, Martyny Czapli, Neli Fryszkowskiej, Monice Gajda, Mai Januszewskiej, Oliwii Tucin

4b - Antoniego Barczyka, Weroniki Bielak, Igi Drzewieckiej, Leny Matuszewskiej

8b - Julii Bydałek, Sandry Dyba, Natalii Gruszczyńskiej, Natalii Knopińskiej, Mai Sankowskiej i Mai Wiśniewskiej

8d – Wiktorii Piędziak i Nadii Śmietana

• Dzień Życzliwości 2022

• Rok szkolny 2022/2023 przyniósł nam możliwość ostrożnego powrotu do tradycyjnego dla Naszej Szkoły sposobu świętowania Dnia Życzliwości. 21 listopada odbył się kiermasz smakołyków, w trakcie którego poszczególne klasy miały możliwość sprzedaży samodzielnie przygotowanych przekąsek na swoich stoiskach. Samorząd Uczniowski przygotował szkolne drzewo życzliwości do którego można było przyczepiać liście z życzliwymi słowami.

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za pomoc w przygotowaniu wszystkich pyszności a Uczniom za ogromne zaangażowanie w kiermasz!

Dzięki Wam udało się zebrać 2261,70 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na słodkie upominki dla uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że poniższa galeria zdjęć pozwoli poczuć odrobinę życzliwości i radości, którymi przepełniony był ten dzień!

• Projekt edukacyjny: „Komórka”

• Każdy żywy organizm  jest zbudowany z komórek. Mimo to pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. O jej budowie możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza.
            Aby ułatwić sobie naukę, zrozumieć i zapamiętać budowę komórek, chętni uczniowie klas V a i V b wykonali przepiękne prace. Były wśród nich komórki zwierzęce, roślinne oraz grzybowe. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali różnorodne materiały: plastelinę, styropian, papier, sznurki itp.
            Dzieci spisały się wspaniale – modele były wykonane bardzo starannie, pięknie i kolorowo.

• Akcja ekologiczna - Ratujmy Kasztanowce

• W dniach 01.10 – 30.11 uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w akcji „Ratujmy Kasztanowce”, która polega na zbieraniu opadłych liści z tych drzew. Uczniowie dowiedzieli się, że w ten sposób chronią drzewa przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem – małym motylem - szkodnikiem kasztanowców.