• Zarzadzenie_Burmistrza_Polic_w_sprawie_terminow_naboru_do_klas_pierwszych_na_rok_szkolny_2024_2025.pdf

Uchwala_Rady_Miejskiej_XXVII_259_2017_z_28_lutego_2017_r..pdf

Ustawa_prawo_oswiatowe.pdf

Rozporzadzenie_MEiN_w_sprawie_postepowania_rekrutacyjnego.pdf

OFERTA SZKOŁY: https://sp3police.edupage.org/a/oferta-szkoly

Informacja w sprawie elektronicznej rekrutacji uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

W dniu 4 marca 2024 r. od godz. 8:00 rozpocznie się rekrutacja uczniów do klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Police na rok szkolny 2024/2025

Nabór uczniów na nowy rok szkolny do klas pierwszych szkół podstawowych będzie się odbywał
        za pośrednictwem systemu elektronicznej rekrutacji, który będzie dostępny pod adresem:

Do korzystania z elektronicznego systemu naboru wystarczy dowolny komputer z przeglądarką internetową. W systemie w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcje” będą umieszczone do pobrania wszystkie niezbędne do wypełnienia dokumenty oraz instrukcje do systemu, tak, aby z łatwością przejść cały proces rejestracji danych w systemie rekrutacji.

Możliwość rejestracji w systemie elektronicznej rekrutacji będzie dostępna w celu dopełnienia przez rodziców/opiekunów prawnych następujących czynności:

- od 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do 22 marca 2024 r. do godziny 15.00 - zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły;

- od 4 marca 2024 r. od godziny 8.00 do 22 marca 2024 r. do godziny 15.00 – złożenie wniosku
        o przyjęcie dziecka do szkoły
        wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, zamieszkałego poza obwodem szkoły.

W celu elektronicznego wypełnienia wniosku lub zgłoszenia potrzebne będą następujące dane: numer PESEL dziecka, dane osobowe i adres zamieszkania dziecka, dane osobowe i adres zamieszkania rodziców/prawnych opiekunów dziecka.

Po dokonaniu w systemie rejestracji wniosku lub zgłoszenia rodzice/opiekunowie prawni, posiadający profil zaufany, będą mieli możliwość podpisania zgłoszenia lub odpowiednio wniosku za pomocą swojego profilu zaufanego. W celu potwierdzenia spełniania kryteriów zaznaczonych we wniosku, w systemie będzie możliwość dodania w formie załączników wymaganych oświadczeń i dokumentów określonych w Uchwale nr XXVII/259/2017 Rady Miejskiej w Policach z dnia 28 lutego 2017 roku.

Oświadczenia (załączniki do wniosku) składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe).

Rodzice, którzy nie posiadają jeszcze profilu zaufanego, mogą go bezpłatnie założyć za pośrednictwem platformy ePUAP lub swojego banku (w którym rodzic/opiekun prawny dziecka posiada konto). Profil zaufany służy później do wszelkich zdalnych kontaktów z administracją.

W przypadku, gdy rodzic/opiekun prawny nie będzie posiadał profilu zaufanego, po dokonaniu rejestracji wniosku lub zgłoszenia w systemie, będzie miał również możliwość pobrania i wydrukowania wypełnionego wniosku lub zgłoszenia. Podpisany wniosek lub zgłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami należy wówczas złożyć w sekretariacie szkoły wybranej na pierwszym miejscu listy preferencji.

Uwaga!
        Każdy zarejestrowany wniosek/zgłoszenie musi być zatwierdzony przez szkołę wybraną na pierwszym miejscu listy preferencji
        , w przeciwnym razie nie będzie brany pod uwagę podczas naboru.

Do klas I w szkołach podstawowych przyjmowane są dzieci zamieszkałe w Gminie Police

- 7 letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym, zamieszkałe w obwodzie danej szkoły;

- 6 letnie (urodzone w roku 2018) - zamieszkałe w obwodzie danej szkoły – na wniosek rodziców/opiekunów prawnych. Warunkiem niezbędnym do przyjęcia dziecka jest odbycie przez nie w poprzednim roku szkolnym, co najmniej rocznego wychowania przedszkolnego lub opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej o gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej;

- dzieci spoza obwodu szkoły - w miarę posiadania w placówce wolnych miejsc w postępowaniu uzupełniającym.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Policach obejmuje następujące ulice:

Wróblewskiego, Łokietka, Chodkiewicza, Barnima, Głowackiego, Sadowa, Kasprowicza, Spokojna, Perłowa, Siedlecka, Energetyków, Fabryczna, Licealna,  Skłodowskiej-Curie, Spółdzielcza, Tanowska, Usługowa, Polskiego Czerwonego Krzyża, Przybora, Bankowa numery nieparzyste od skrzyżowania z ul. PCK do skrzyżowania z ul. Przybora, (od nr 13 do nr. 57) Józefa Piłsudskiego od ul. Tanowskiej do ul. Przybora (od nr 2 do nr 24) oraz numery nieparzyste.

Wykaz placówek publicznych w Gminie Police, do których odbędzie się nabór uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi

ul. Sikorskiego 8

tel. 91 4-240-909

sp1@police.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi

ul. Siedlecka 4

72-004 Tanowo

tel. 91 3-126-624

sptanowo@police.pl, sekretariat@sptanowo.pl

Szkoła Podstawowa im. Jerzego Noskiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi w Tanowie

Szkoła Filialna w Pilchowie