• Konkurs fotograficzny Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pn. „Między dwoma brzegami”

          • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Między dwoma brzegami”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdalenę Zarębską–Kuleszę. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego.
            Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów edukacji regionalnej oraz artystycznej. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego most lub wiadukt, który znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego.
            Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl do dnia 7 listopada 2022 roku (do końca dnia).
            Nagrodzone zdjęcia zostaną wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2023.
            Więcej informacji znajduje się w Regulaminie na stronie http://www.kuratorium.szczecin.pl/

          • Wakacje z książką

          • Nie zwlekaj, już dziś przyjdź do biblioteki szkolnej i wypożycz książkę na wakacje. Możesz skorzystać z naszych propozycji lub samodzielnie wybrać książkę, która Cię interesuje.

            Regulamin akcji:

            • Możliwość wypożyczenia książek na okres wakacji mają wszyscy czytelnicy biblioteki szkolnej.
            • Warunkiem wypożyczenia książek na wakacje jest zwrócenie wszystkich wcześniej wypożyczonych książek do 15 czerwca.
            • Czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 3 książki na okres 2 miesięcy.
            • Książki będą wypożyczane w ostatnim tygodniu roku szkolnego.
            • Termin zwrotu książek wypożyczonych na wakacje upływa w pierwszym tygodniu września.
            • W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki obowiązują zasady zawarte w regulaminie biblioteki.

            Zachęcamy do wypożyczania książek i życzymy wszystkim pięknych wakacji!

             

          • Ekosystem – współzależność środowiska i organizmów

          • Uczniowie klas IV na lekcjach przyrody realizowali projekt ekologiczny na temat organizmów żyjących na Ziemi, w wielu różniących się od siebie środowiskach. Podczas realizacji projektu zapoznali się z podstawowymi siedliskami, takimi jak las, łąka, pole, rzeka, jezioro oraz organizmami, które tam występują.
            Głównym celem zajęć było pobudzenie ciekawości ucznia w poznawaniu i postrzeganiu najbliższego otoczenia – ekosystemu oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.

          • Dzień Ziemi

          • Z okazji Dnia Ziemi chętni uczniowie mogli wykonać drzewko oraz strój z surowców wtórnych. Było to wyjątkowe artystyczne wyzwanie :) Prace można było wykonać dowolną techniką plastyczną. Cieszymy się bardzo, że tak wiele osób włączyło się do projektu.
            Poniżej lista osób, które wykonały drzewka oraz ekologiczne stroje:
            Klasa I a: Natan Frąckowiak, Nadia Siemińska, Maja Urban, Filip Grzejszczak, Marcelina Pieniawska, Kacper Małek, Dorian Dąbrowski, Tomasz Hordet, Julia Leśniewska, Wiktoria Kaczmarek
            Klasa II b:
            Michalina Smorowska, Weronika Jaguszewska, Oliwia Dobosz, Laura Czarnecka
            Klasa IV b: Liwia Depczyńska, Nadia Futyma, Gabriela Królewicz, Emilia Sosnowska, Szymon Bonicki
            Klasa VII b: Dominika Kozłowska, Hanna Świtkowska, Weronika Bednarek

          • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „ Eko – Planeta”

          • W marcu 2022 sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „ Eko – Planeta”. Głównym celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie Polski.
            Dyplomy za bardzo dobre wyniki otrzymali: Markowski Borys (klasa 4a), Szajek Gabor (klasa 5b) oraz Gruszczyńska Natalia (klasa 7b).
            Dyplomy uznania otrzymali: Grudzień Nikola (klasa 7a), Dyba Sandra (klasa 7b), Mileszko Michał (klasa 7b).
            Uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

          • Inspiracje na wakacje

          • GIGANCI PROGRAMOWANIA zapraszają na dobrze zaprogramowane wakacje!
            Kontynuuj naukę z Gigantami.
            Na uczestników wakacyjnych czekają 5 spotkaniowe zaawansowane kursy, m.in. z:

            tworzenia gier komputerowych, 
            projektowania grafik - rastrowych, wektorowych, 3D,
            tworzenia baz danych, 
            budowania stron internetowych, 
            a także prowadzenia własnego kanału na YouTube!

            Zajęcia będą odbywać się online oraz stacjonarnie w wybranych miastach.

            Szczegóły:
            https://www.giganciprogramowania.edu.pl/kursy?active_type=Kursy+wakacyjne+online

          • Dzień Dziecka

          • Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka w SP3 składało się z dwóch części. Zajęcia sportowe odbyły się na sali gimnastycznej - w różnorodnych aktywnościach fizycznych, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego oraz wychowawców, brały udział po dwa zespoły klasowe na tym samym poziomie. W ramach Konkursu wiedzy o SP3 uczniowie otrzymali karty zadań przygotowane przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Pomimo niesprzyjającej aury, wszystkie zajęcia dały uczniom wiele radości i pozwoliły im zaprezentować swoje talenty. Zapraszamy do galerii zdjęć i prac.

          • Spotkania profilaktyczno - edukacyjne

          • W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych  31 maja 2022 roku uczniowie klas 3a i 5a  uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich prowadzonych przez sierż. sztab. Annę Kaźmierczak i mł. asp. Tomasza Dąbroś z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

            Podczas spotkania funkcjonariusze policji rozmawiali z uczniami na temat trudnych sytuacji, jakich dzieci i młodzież doświadczają zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Uczniowie wskazywali na różne rodzaje przemocy rówieśniczej: przezywanie, wyśmiewanie, obmawianie, dokuczanie, zabieranie i niszczenie cudzych rzeczy, hejtowanie, popychanie, kopanie, izolowanie – wykluczanie z grupy. Wspólnie zastanawiano się nad przyczynami a także skutkami przemocy. Uczniowie podawali propozycje działań, jakie mogą podjąć w przypadku doświadczenia sytuacji trudnej, a także osób dorosłych, do których mogą skierować się z prośbą o pomoc i wsparcie. Zwrócono też ich uwagę na rolę świadków przykrych zdarzeń. Ponadto dzieci i  młodzież uzyskały informacje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny i zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Uczniowie starszej klasy dopytywali także o możliwość dokonywania przez nich zakupów piwa bezalkoholowego i napojów energetycznych. Przeprowadzone zajęcia jednoznacznie wskazują na potrzebę rozmawiania z młodymi ludźmi na nurtujące ich tematy w trosce o ich szeroko pojęte bezpieczeństwo i właściwie podejmowane decyzje. Wiedza uczniów w tym zakresie może przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w szkole, domu i na ulicy.    Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali i zadawali liczne pytania prowadzącym. Pracownicy Policji bezpośrednio po spotkaniu rozmawiali jeszcze z uczniami, odpowiadając im na nurtujące ich pytania.

            W czerwcu br. w podobnych spotkaniach wezmą udział uczniowie klas siódmych.