• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r.

godz. 9.00 - klasy II -VIII (boisko szkolne; w przypadku niepogody spotkania w klasach z wychowawcą)

godz. 11.00 - klasy pierwsze (plac przy świetlicy szkolnej od strony ul. Wróblewskiego; w przypadku niepogody spotkanie na sali gimnastycznej)

• Akcja charytatywna

• Uczniowie klasy 2a wraz ze swoimi Rodzicami i wychowawcą zorganizowali słodki kiermasz charytatywny oraz loterię fantową. W wyniku akcji udało zebrać 1000 zł. Środki te zostały przekazane na rzecz dzieci chorych onkologicznie na Fundację "Gdy liczy się czas" oraz Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych Na Białaczkę i inne choroby nowotworowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się te przedsięwzięcie.

• Wizyty w zakładach pracy

• Dzięki uprzejmości lokalnych zakładów pracy uczniowie klasy 2a mieli możliwość poznać "od kuchni" pracę Poczty Polskiej i listonosza, pracowników Zakładów Wodociągów i Kanalizacji w Policach, leśników ze Szkółki Leśnej, Zakładu Szewskiego oraz sklepu wędkarskiego.

• 2a świątecznie

• Klasa 2a przez cały grudzień wielozmysłowo poznawała tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie: wzięli udział w kilku warsztatach plastyczno-technicznych o następującej tematyce: "Mikołajki", "Mikołaje", "Choinki i choineczki", "Anioły i aniołki", "Ozdoby choinkowe"; wykonali ekologiczne ozdoby świąteczne, które zostały wysłane na konkurs plastyczno - fotograficzny pt. "Drugie życie odpadów - ozdoba świąteczna z recyklingu"; wykonali kartki świąteczne, własnoręcznie wpisali w nich życzenia i wręczyli je Seniorom podczas wizyty z kolędą w Dziennym Domu Seniora Plus; uczyli się śpiewać kolędy nie tylko w języku polskim, ale i ukraińskim oraz niemieckim; wzięli udział w 4 warsztatach kulinarnych, na których przygotowali świąteczne kanapki, owocowe przekąski, pierogi, kutię, kompot z suszu, krokiety oraz pierniki; bawili się rozwiązując zagadki podczas wieczornego terenowego Escape Roomu; zaprezentowali swoim najbliższym "Jasełka"; tańczyli i układali choreografię do znanych świątecznych utworów; tworzyli bajkę o tradycjach bożonarodzeniowych do teatrzyku Kamishibai; wzięli udział w klasowym konkursie wokalnym pt. "hej kolęda, kolęda" i konkursie plastycznym na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.