• Pola Nadziei - pomoc dla Hospicjum w Tanowie

• W roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022 po raz kolejny, z inicjatywy Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach włączylismy się w realizację ogólnopolskiego programu POLA NADZIEI.

Wiosną 2021 roku, kiedy uczniowie realizowali zajęcia zdalnie, kwiaty ze szkolnego ogródka chętnie nabywali od nas – pracownicy: Przedszkola Publicznego nr 5, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach. Siódmą edycję programu mogliśmy ponownie prowadzić z naszymi uczniami. I na przełomie marca i kwietnia 2022 r. szkolni wolontariusze sukcesywnie sprzedawali żonkile, które kupowali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie zawiedli także Przyjaciele szkoły – Ośrodek Pomocy Społecznej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. (ul. Bankowa 18) i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ul. Bankowa 18)w Policach. Cieszymy się, że w szczytną inicjatywę włącza się cała społeczność szkolna i poza szkolna, a kwiat stał się wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Nasze dwuletnie zaangażowanie zaowocowało, a raczej zakwitło zebraniem 1810 zł, które 28 kwietnia 2022 r. przekazaliśmy hospicjum.