• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Nasza szkoła już po raz drugi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała środki na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest realizowany jako program wspierania w latach 2021-2025 organów prowadzących szkoły podstawowe w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspierane rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Po oczekiwaniu pełnym napięcia otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź! Dotacja w wysokości 15 000,00 zł.  (12 000,00 zł. – kwota dofinansowania, 3 000,00 zł. - wkład własny) została przeznaczona przede wszystkim na zakup lektur, nowości wydawniczych, ale również na realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży (w tym finansowanie nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo) oraz zakup modułowej sofy na której można poczytać nasze nowości.

Zakup pozycji książkowych nastąpił po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo przeprowadzone były wśród uczniów głosowanie w postaci „Kuferka życzeń” oraz konsultacje indywidualne dotyczące wyboru książek w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Księgozbiór biblioteki wzbogacił się nie tylko o lektury szkolne, ale o książki  zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, książki poczytnych autorów, nagradzane w prestiżowych konkursach literackich.

Mamy nadzieję, że ciekawie doposażony księgozbiór pozwoli uczniom miło spędzać czas, dostarczy radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudzi zainteresowania czytelnicze.

W ramach realizacji programu planujemy szereg akcji promujących czytelnictwo, zachęcamy więc do śledzenia informacji pojawiających się w zakładce „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.