• Egzamin ósmoklasisty

• Nasi uczniowie zdawali dzisiaj tj. 23.05.2023r. egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Musieli zmierzyć się z pytaniami sprawdzającymi ich znajomość "Balladyny", odnieść się do rysunku ze ślimakiem na deskorolce czy też napisać rozprawkę lub opowiadanie. Uczniowie wychodzili z sal zadowoleni zarówno z zadań i ich tematyki, jak i ze swojej pracy. Życzymy powodzenia także na egzaminie z matematyki i języka angielskiego!

• Wycieczka dla laureatów i finalistów gminnych konkursów

• W dniach 11 – 13. 05. 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta i Malborka zorganizowanej przez Gminę Police. Wyjazd był nagrodą za wysokie wyniki w konkursach gminnych oraz przedmiotowych.
            Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto oraz Muzeum II Wojny Światowej. Odwiedzili również Pomnik Poległych Stoczniowców.
            Drugiego dnia zwiedzili Westerplatte – symboliczne miejsce, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Tego dnia młodzież spędziła również kilka godzin w Centrum Nauki i Zabawy – Hevelianum.
            Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Gdynię i Sopot oraz słynny zamek krzyżacki z XIII wieku w Malborku.
            Młodzież wróciła wypoczęta psychicznie, zmęczona fizycznie 😊 i bogatsza w wiedzę z historii, matematyki, fizyki, geografii, biologii ...

• XVIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• W dniu 26 kwietnia podczas części indywidualnej konkursu, uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące lokaty:
            Jan Landowski klasa 4 B – miejsce 2
            Szymon Radzik-Pietyra klasa 5 A – miejsce 3
            Gabor Szajek klasa 6 B – miejsce 3
            Dawid Borger klasa 7 B – miejsce 1
            Natalia Gruszczyńska klasa 8 B – miejsce 1
            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
            W ramach nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji indywidualnej Dawid i Natalia w dniach 11-13.05 wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta.
            W dniu 8 maja odbyła się część zespołowa konkursu, nasza pięcioosobowa grupa reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3 w Policach zdobyła 1. miejsce w Gminie Police wygrywając w rywalizacji zespołowej.
            Uczniom oraz ich Rodzicom przesyłamy gratulacje!

• Dzień Przyrodnika

• 25.04.2023 odbył się w szkole Dzień Przyrodnika.  W tym dniu uczniowie mogli zdobywać nowe wiadomości i umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych. Atrakcji nie było końca... Były doświadczenia biologiczne i chemiczne, obserwacje mikroskopowe, wykonywanie preparatów, segregacja odpadów, rozpoznawanie narządów wewnętrznych człowieka, a nawet obserwacje z wykorzystaniem lornetki i lunety.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą naukową zabawę!

• Kiermasz wiosenny

• Nowa galeria Kiermasz wiosenny została dodana do albumu fotograficznego

26 kwietnia 2023r. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało wiosenny kiermasz, podczas którego uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły mogli zakupić przekąski przygotowane przez uczniów - wolontariuszy. W sprzedaży były ciasta, muffinki, bułeczki, gofry, a także hot - dogi kibica. Wszystkie wypieki cieszyły się dużym powodzeniem, o czym świadczyć może pytanie ucznia o to, "kiedy będzie kolejny kiermasz?" :)

Dochód z przeprowadzonego kiermaszu w kwocie 1184,89 zł zostanie przeznaczony na potrzeby chorych przebywających w hospicjum w Tanowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

• Pola Nadziei

• Nowa galeria Pola Nadziei została dodana do albumu fotograficznego

Sprzedaż żonkili

Od końca marca 2023r. w naszym szkolnym ogródku zaczęły kwitnąć żonkile, tak chętnie kupowane przez społeczność naszej szkoły. 4 kwietnia br. wolontariusze z kwiatami udali się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach. Kolejny raz doświadczyliśmy życzliwości ze strony Dyrektora i Pracowników ośrodka, którzy chętnie kupowali żonkile hojnie, za nie płacąc. Z kolei 12 kwietnia 2023r. z kwiatami wybraliśmy się do Pań z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Policach przy ul. Bankowej 18. Pozyskane pieniądze (554,23zł), zgodnie z ideą programu, przekazane zostaną Hospicjum w Tanowie.

• Wielkanocny kiermasz świąteczny

• Nowa galeria Wielkanocny kiermasz świąteczny została dodana do albumu fotograficznego

4 i 5 kwietnia 2023r.

Szkolne Koło Wolontariatu 5 kwietnia 2023r. zorganizowało kiermasz świąteczny. Dzień wcześniej, po lekcjach, uczniowie spotkali się wspólnie, przygotowując słodkie wypieki. Przez kilka godzin razem upiekli bułeczki z jabłkiem oraz mini babeczki cytrynowo - piaskowe. Domowe, samodzielnie wykonane wielkanocne babeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż były idealne do wzbogacenia świątecznego koszyczka. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Zebrane środki w kwocie 874,50zł przeznaczone zostaną na szczytny cel - Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie.