• PRZERWA NA CZYTANIE

• 30 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa, a także pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.
            Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampaniispołecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. O wyznaczonej godzinie czytano w salach klasowych, a także w bibliotece, świetlicy i pokoju nauczycielskim. Uczniom klas pierwszych czytali nauczyciele.
            Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji.

• Lekcja języka migowego

• 29.10.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. Z tej okazji na długiej przerwie odbyła się krótka lekcja języka migowego. Nasi uczniowie poznali podstawowe zwroty do komunikacji z osobą głuchą w polskim języku migowym. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

• Dziennik VULCAN widziany oczami rodzica i ucznia

• Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatny webinar na żywo, na którym opowiemy o tym jak wygląda Dziennik VULCAN widziany oczami rodzica i ucznia. Podpowiemy, jak aktywować konto, połączyć je z aplikacją mobilną Dzienniczek VULCAN oraz zaprezentujemy inne możliwości systemu, jak np. usprawiedliwienie nieobecności dziecka.

Na spotkaniu na czacie będą obecni eksperci firmy VULCAN, którzy na bieżąco będą odpowiadać na Państwa pytania. Zapraszamy!

Adres wydarzenia https://www.youtube.com/live/KpTO8cPC6UA?si=P2fqzIgjEn6wwTAu

Data: 12.10.2023 r. godzina 15:00

• Klasy siódme wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska".
            W dniach 18 i 19 września klasy 7a i 7b wzięły udział we wspólnej lekcji poszanowania środowiska. Uczniowie porządkowali tereny zielone w okolicach ul. Wróblewskiego i Przedszkola nr 6 z wielką werwą i humorem. Pogoda nam sprzyjała - była bajeczna! We wciąż letniej aurze potraktowaliśmy akcję jako kolejny pretekst do dobrej zabawy zbierając przy okazji dziesiątki kilogramów śmieci pozostawionych w lesie. Po naszej wizycie w lesie i wesołym sprzątaniu las pozostał czystszy, a nasze nastroje radośniejsze!

• Sukces Oliwii w konkursie plastycznym

• Prezentujemy piękną pracę plastyczną, której autorką jest Oliwia Tucin z klasy 5a. Oliwia zajęła 1. miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pn. „Moja mleczna kraina”.  Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się we wrześniu, podczas XXXV Barzkowickich Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2023. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy również pozostałym uczniom, których wyjątkowe prace zostały wysłane na ww. konkurs: Nadii Futymie z klasy 6b, Monice Gajdzie z kl. 5a, Dariuszowi Januszewskiemu z kl. 5a. i Szymonowi Radzik-Pietyrze z kl. 6a.

• Ekopiknik

• Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, oraz nauczycieli na najbliższy ekopiknik.

Organizujemy cykl ekopikników w Zachodniopomorskim. Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki i zachęcać do troski o naturę. Kolejny odbędzie się 7.10 na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach.

Start godzina 13:00.

Ekopiknik pt „Less Waste I Zero Waste

W programie warsztaty ekologiczne, animacje dla dzieci, oraz koncert Magdaleny Willento.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zuzanna Szklarska
            Dział Organizacji