• Będzie nowy plac zabaw.

• Miło nam poinformować, że przygotowany przez nas projekt na modernizację placu zabaw w tegorocznym Budżecie Obywatelskim zajął pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy 3393 punkty, za każdy serdecznie dziękujemy.

Szczegółowe informacje pod linkiem

• SP3 gra dla WOŚP!

• W trakcie dzisiejszej loterii fantowej oraz kiermaszu smakowitych przekąsek zebraliśmy 2140 zł. Pieniądze te zasiliły skarbonkę, która zostanie przekazana naszemu sztabowi podczas 32.finału WOŚP.
            Serdecznie dziękujemy darczyńcom fantów, wolontariuszom oraz kupującym za okazane wsparcie. Bez Was, by się to nie udało! ❤️
            Jednocześnie informujemy, że do końca tygodnia można jeszcze wrzucać pieniądze do puszki.
            DZIĘKUJEMY!

• 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

• 32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku.
            Mottem akcji jest "Tu wszystko gra OK!".

Cel 32. Finału WOŚP to:
            Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

W naszej szkole gramy już od dziś! Od samego rana trwa loteria fantowa. Za zakupione losy można otrzymać bardzo fajne nagrody rzeczowe. Oprócz loterii jest kiermasz słodkości na którym można zakupić przepyszne ciasta, rogaliki, babeczki a nawet hot-dogi, które rozeszły się w moment. Zainteresowanie nauczycieli i uczniów jest ogromne. Puszka na WOŚP stale się zapełnia. Graaaaaaamyyyy!

• Klasy czwarte i ich pierwsza wspólna zagraniczna wycieczka

• 1 grudnia 2023 roku klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Niemiec. Celem podróży była miejscowość Schwedt. Poranek przywitał nas zimową aurą, podróż autokarem była bardzo bezpieczna o co zadbali policjanci z Komendy Powiatowej w Policach kontrolując jego stan oraz naszego kierowcę.

Po dotarciu do celu podróży pierwsze kroki skierowaliśmy do Teatru Uckermärkische Bühnen (w skrócie UBS), gdzie mieliśmy już zarezerwowane bilety na polsko-niemiecki spektakl pt. ,,Mały Muk”. Wspaniała scenografia, muzyka oraz gra aktorska sprawiły że nawet partie wyłącznie w języku niemieckim były zrozumiałe dla młodych widzów z Polski.

Po wizycie w teatrze wybraliśmy się na spacer po miejscowości Schwedt, która była równie malownicza ze względu na obecność śniegu. Podczas spaceru mieliśmy okazję zobaczyć m.in. kościół św. Katarzyny oraz piękne świąteczne iluminacje, które doprowadziły nas na miejsce naszego kolejnego punktu wycieczki czyli na jarmark bożonarodzeniowy. Podczas zakupów na straganach uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności komunikacji w języku obcym lub skorzystać z pomocy opiekunów. Po udanych świątecznych zakupach nadszedł czas powrotu do Polic.

Nasze wspomnienia z wycieczki uwieczniliśmy na wspólnych zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

• Świąteczne spotkanie przy kolędach i pastorałkach.

• Zbliża się Boże Narodzenie – święta magiczne, wyjątkowe. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd. Śpiewanie kolęd, pastorałek to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. 21 grudnia 2023 roku uczniowie szkoły wzięli udział w szkolnym śpiewaniu kolęd, pastorałek i piosenek światecznych.

Wydarzenie to dostarczyło wszyskim moc wrażeń. Przygotowane zostało przez nauczyciela muzyki p. Renatę Zarzycką oraz nauczyciela religii p. Damiana Borowskiego.

• Uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości

• 11 listopada 2023 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dnia 9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna. Przygotowali ją uczennice i uczniowie z klas: IIIa, Va, Vb, VIIIa i VIIIb pod kierunkiem p. Renaty Zarzyckiej i Krystyny Kapeli.