• KONSULTACJE DLA UCZNIÓW i RODZICÓW

• aplikacji MS Teams, do której dostęp ma każdy uczeń, a dzięki temu i rodzic, w Zespole: Konsultacje dla uczniów i rodziców, następnie w Plikach umieszczono tzw. Harmonogram dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców
            tzn., w wyznaczonym czasie można umówić się z nauczycielem w razie potrzeby wyjaśnienia czegoś, wglądu do pracy klasowej itp. Uczeń może umówić się na poprawę pracy, poprosić o wyjaśnienie czegoś, itp.

Jak umówić się na spotkanie stacjonarne lub online?

Zgodnie ze Statutem Szkoły §71, punkt  30c - uczniowie i  ich  rodzice  zgłaszają  chęć udziału w konsultacji za pomocą stosownego wpisu w dzienniku elektronicznym lub w innej formie, np. ustnie; dokładną godzinę spotkania wyznacza nauczyciel.

• Szkolne Koło Wolontariatu

• SPRZĄTANIE OPUSZCZONYCH GROBÓW

Pomyślmy przez chwilę o tych grobach, na których nikt nie zapali lampki, przy których nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy. Może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, opuszczonym grobie?

25 października wolontariusze wraz z Opiekunkami udali się na cmentarz komunalny przy ul. Tanowskiej w Policach, gdzie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji sprzątania grobów. Uczniowie klas ósmych, wykorzystując sprzęt grabili i zbierali liście, po czym  na uporządkowanych grobach zapalili zakupione znicze.

Akcja miała na celu aktywizację uczniów, kształtowanie postaw prospołecznych, pielęgnowanie szacunku do tradycji oraz oddanie czci zmarłym.

• Szkolne Koło Wolontariatu działa

• Kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu związane było z pracami porządkowymi w naszym ogródku. 17 października 2022r., korzystając ze sprzyjającej pogody, pieliliśmy teren przeznaczony na żonkile sadzone w ramach Programu Pola Nadziei (polegającemu na pozyskiwaniu pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów). Nasza szkoła od kilku lat wspiera Hospicjum w Tanowie.
            Dzięki zaangażowaniu i gotowości do pracy chętnych wolontariuszy z klas ósmych możliwe będzie posadzenie nowych cebulek żonkili. Serdecznie dziękujemy:

Weronice Dyrlicy 8a, Bartoszowi Hinz 8c, Wiktorii Kobylarz 8b, Nadii Serwach 8c, Dominice Walenciak 8a, Mai Wiśniewskiej 8b, Jakubowi Zaborniak 8c oraz Pani Beacie Hinz.

Z kolei już w najbliższy czwartek, tj. 20 października uczniowie klasy 5b przygotowują kiermasz charytatywny, z którego dochód chcą przeznaczyć na leczenie pięciomiesięcznego Marcelka (https://pomagam.pl/marcelek27042022).

Więcej o działalności koła w zakładce O szkole Szkolne Koło Wolontariatu

• Sprzątanie Świata - Polska 2022

• W dniach 20 – 26.09.2022 uczniowie klas 1-7 wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2022” pod hasłem „Wszystkie śmieci są Nasze”. Głównym celem akcji było rozbudzanie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. W ciągu 6 dni uczniowie, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, posprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski park. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.
            Gorące podziękowania dla uczniów oraz wychowawców.