• 2a świątecznie

          • Klasa 2a przez cały grudzień wielozmysłowo poznawała tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie: wzięli udział w kilku warsztatach plastyczno-technicznych o następującej tematyce: "Mikołajki", "Mikołaje", "Choinki i choineczki", "Anioły i aniołki", "Ozdoby choinkowe"; wykonali ekologiczne ozdoby świąteczne, które zostały wysłane na konkurs plastyczno - fotograficzny pt. "Drugie życie odpadów - ozdoba świąteczna z recyklingu"; wykonali kartki świąteczne, własnoręcznie wpisali w nich życzenia i wręczyli je Seniorom podczas wizyty z kolędą w Dziennym Domu Seniora Plus; uczyli się śpiewać kolędy nie tylko w języku polskim, ale i ukraińskim oraz niemieckim; wzięli udział w 4 warsztatach kulinarnych, na których przygotowali świąteczne kanapki, owocowe przekąski, pierogi, kutię, kompot z suszu, krokiety oraz pierniki; bawili się rozwiązując zagadki podczas wieczornego terenowego Escape Roomu; zaprezentowali swoim najbliższym "Jasełka"; tańczyli i układali choreografię do znanych świątecznych utworów; tworzyli bajkę o tradycjach bożonarodzeniowych do teatrzyku Kamishibai; wzięli udział w klasowym konkursie wokalnym pt. "hej kolęda, kolęda" i konkursie plastycznym na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. 

          • Szkolne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

          • Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd. Śpiewanie kolęd, pastorałek to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. 21 grudnia 2022 roku uczniowie szkoły wzięli udział w szkolnym śpiewaniu kolęd, pastorałek i piosenek światecznych. 

            Wydarzenie to dostarczyło wszyskim moc wrażeń. Przygotowane zostało przez nauczyciela muzyki p. Renatę Zarzycką oraz nauczyciela religii p. Damiana Borowskiego.

          • Kolędowanie w Hospicjum

          • Nowa galeria Kolędowanie w Hospicjum została dodana do albumu fotograficznego

            21 grudnia 2022r. grupa uczniów z klas 4a, 4b i 8b wraz z wolontariuszami naszej szkoły zaprezentowali pacjentom Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie kolędy i pastorałki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowani zostali przez panią Renatę Zarzycką. Na koniec wręczyli pacjentom samodzielnie przygotowane pierniki i drobne upominki świąteczne wykonane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. To było niezwykle wzruszające spotkanie.

            Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z klas:

            4a - Sandry Bagińskiej, Martyny Czapli, Neli Fryszkowskiej, Monice Gajda, Mai Januszewskiej, Oliwii Tucin

            4b - Antoniego Barczyka, Weroniki Bielak, Igi Drzewieckiej, Leny Matuszewskiej

            8b - Julii Bydałek, Sandry Dyba, Natalii Gruszczyńskiej, Natalii Knopińskiej, Mai Sankowskiej i Mai Wiśniewskiej

            8d – Wiktorii Piędziak i Nadii Śmietana

          • Dzień Życzliwości 2022

          • Rok szkolny 2022/2023 przyniósł nam możliwość ostrożnego powrotu do tradycyjnego dla Naszej Szkoły sposobu świętowania Dnia Życzliwości. 21 listopada odbył się kiermasz smakołyków, w trakcie którego poszczególne klasy miały możliwość sprzedaży samodzielnie przygotowanych przekąsek na swoich stoiskach. Samorząd Uczniowski przygotował szkolne drzewo życzliwości do którego można było przyczepiać liście z życzliwymi słowami.

            Bardzo dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za pomoc w przygotowaniu wszystkich pyszności a Uczniom za ogromne zaangażowanie w kiermasz!

            Dzięki Wam udało się zebrać 2261,70 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na słodkie upominki dla uczniów naszej szkoły.

            Mamy nadzieję, że poniższa galeria zdjęć pozwoli poczuć odrobinę życzliwości i radości, którymi przepełniony był ten dzień!

          • Projekt edukacyjny: „Komórka”

          • Każdy żywy organizm  jest zbudowany z komórek. Mimo to pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. O jej budowie możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza.
            Aby ułatwić sobie naukę, zrozumieć i zapamiętać budowę komórek, chętni uczniowie klas V a i V b wykonali przepiękne prace. Były wśród nich komórki zwierzęce, roślinne oraz grzybowe. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali różnorodne materiały: plastelinę, styropian, papier, sznurki itp.
            Dzieci spisały się wspaniale – modele były wykonane bardzo starannie, pięknie i kolorowo.

          • Akcja ekologiczna - Ratujmy Kasztanowce

          • W dniach 01.10 – 30.11 uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w akcji „Ratujmy Kasztanowce”, która polega na zbieraniu opadłych liści z tych drzew. Uczniowie dowiedzieli się, że w ten sposób chronią drzewa przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem – małym motylem - szkodnikiem kasztanowców.

          • 11 listopada

          • 11 listopada 2022 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
            Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna. Przygotowali ją uczennice i uczniowie z klas: VI a, VII a, VIII b i VIII c pod kierunkiem p. Renaty Zarzyckiej i Krystyny Kapeli.

          • Lekcja historii – zabawa w heraldyków

          • Kiedy to uczniowie klas 8 pisali próbne egzaminy, ich młodsi rówieśnicy z klasy 4b, na lekcji historii zapoznali się z heraldyką. Jest to jedna z dziedzin, która pomaga historykom w ich pracy nad powstawaniem i kształtowaniem się rodów, możnowładców, ale nie tylko. Uczniowie najpierw dowiedzieli się czym zajmuje się heraldyka. Następnie mieli okazję oglądać różne średniowieczne herby oraz aktualne herby, które wykorzystuje się w dniu dzisiejszym. Podsumowaniem tej lekcji było własne wykonanie swojego herbu z wykorzystaniem oprogramowania do tworzenia takich herbów.
            Lekcja okazała się dobrą zabawą dla samych uczniów. Nauka poprzez zabawę rozwinęła w uczniach ich kreatywność oraz twórczość.
            Poniżej zaprezentowano kilka prac uczniów.

          • KONSULTACJE DLA UCZNIÓW i RODZICÓW

          • aplikacji MS Teams, do której dostęp ma każdy uczeń, a dzięki temu i rodzic, w Zespole: Konsultacje dla uczniów i rodziców, następnie w Plikach umieszczono tzw. Harmonogram dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców  
            tzn., w wyznaczonym czasie można umówić się z nauczycielem w razie potrzeby wyjaśnienia czegoś, wglądu do pracy klasowej itp. Uczeń może umówić się na poprawę pracy, poprosić o wyjaśnienie czegoś, itp.

            Jak umówić się na spotkanie stacjonarne lub online?

            Zgodnie ze Statutem Szkoły §71, punkt  30c - uczniowie i  ich  rodzice  zgłaszają  chęć udziału w konsultacji za pomocą stosownego wpisu w dzienniku elektronicznym lub w innej formie, np. ustnie; dokładną godzinę spotkania wyznacza nauczyciel.

          • Szkolne Koło Wolontariatu

          • SPRZĄTANIE OPUSZCZONYCH GROBÓW

            Pomyślmy przez chwilę o tych grobach, na których nikt nie zapali lampki, przy których nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy. Może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, opuszczonym grobie?

            25 października wolontariusze wraz z Opiekunkami udali się na cmentarz komunalny przy ul. Tanowskiej w Policach, gdzie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji sprzątania grobów. Uczniowie klas ósmych, wykorzystując sprzęt grabili i zbierali liście, po czym  na uporządkowanych grobach zapalili zakupione znicze.

            Akcja miała na celu aktywizację uczniów, kształtowanie postaw prospołecznych, pielęgnowanie szacunku do tradycji oraz oddanie czci zmarłym.