• Rok szkolny 2015/2016

        •  

          23 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI.

          Z tej okazji uczniowie klas IV i Koło Biblioteczne z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pisarką Grażyną Bąkiewicz na zaproszenie Miejskiej Biblioteki NOVA w Policach.

          Grażyna Bąkiewicz (ur. 1955 w Łodzi) – pisarka, historyk, nauczyciel. 
          Po uzyskaniu tytułu magistra historii rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczycielskiej. Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść O melba otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej.

          Książki dla dzieci

          • Bajki w „Świerszczyku”, 1983-86;
          • O melba
          • Korniszonek,
          • 1:0 dla Korniszonka,
          • A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta,
          • Ale historia... Mieszko, ty wikingu!,
          • Ale historia... Kazimierzu skąd ta forsa!
          • Kosmiczni odkrywcy

           

          Spotkanie odbywało się pod hasłem „Podróż z historią i legendą”


          Po spotkaniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i mieli możliwość zakupienia książek autorki wraz z autografem.

              


          W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  pn. „DRZEWO W LITERATURZE I SZTUCE”. Na tę okoliczność, w ramach lekcji plastyki, uczniowie klasy 4a wykonali piękne prace w technice mieszanej. Autorami trzech prac wysłanych na konkurs są: Franciszek Budas, Klaudia Standowicz i  Magda Kotkowiak.  

                  


          W dniu 16 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie odbyła się uroczystość  wręczenia dyplomów i nagród dla finalistów IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „NIE WYRASTAJ Z MARZEŃ”.  Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Oliwia Kajdanowicz z klasy 5d. Oliwia wykonała niezwykłą pracę – w marcu eksponowano ją na wystawie w Akademii Sztuki  – i zdobyła wyróżnienie.

           Gratulujemy !!!

                  


          Wizyta w sali "Ognik"

          11 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 4 c odwiedzili  Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Ubrani w mundury strażackie uczestniczyli w zajęciach w sali „Ognik”. Dzieci poznały pracę strażaków, nauczyły się unikać i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Uczestniczyli w ćwiczeniach z alarmowania służb ratunkowych, poznali zjawiska fizyczne występujące podczas pożaru oraz jak posługiwać się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Egzamin zdali celująco. Uczniowie obejrzeli również wozy strażackie, a także sprawdzili swoje umiejętności  fizyczne na placu ćwiczeń.


          POLA NADZIEI - 19 kwietnia 2016 r.

          Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Policach z inicjatywy Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach w roku szkolnym 2015/2016 włączyła się w realizację POLA NADZIEI.

          27 października 2015r. na terenie szkoły wspólnie posadziliśmy żonkile, jako wyraz solidarności z cierpiącymi. Posadziliśmy prawie 600 cebulek żonkili – przekazanych przez hospicjum oraz uczniów i rodziców. Niezwykle ważną okazała się pomoc firmy Waldix, która nieodpłatnie przekazała ziemię. Wiosną, począwszy od 1 kwietnia, uczniowie sukcesywnie sprzedawali żonkile, które chętnie kupowali uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. W szczytną inicjatywę zaangażowała się cała społeczność szkolna, a kwiat stał się wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

          Nasze zaangażowanie zaowocowało, a raczej zakwitło zebraniem 765,10 zł, które 19 kwietnia 2016r. przekazaliśmy pracownikowi hospicjum – Pani Sylwii Retzlaff.


          Wystawa klocków lego

          7 kwietnia klasy szóste wybrały się do Szczecina na wystawę klocków Lego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć tematyczne konstrukcje z klocków (słynne budowle, gwiezdne wojny, Tytanic, baśniowe krainy, itp.), zobaczyć film o tym, jak powstają ruchome instalacje oraz bawić się przy grach komputerowych i tworzyć własne układy Lego. Wystawa wzbudziła żywe zainteresowanie i wszyscy dobrze się bawili. 

                


          W środę 23 marca 2016 r. otrzymaliśmy bardzo pomyślną wiadomość od Grupy Azoty S.A. – organizatora konkursu „Chemia wokół nas”: laureatkami konkursu w kategorii klas IV-VI zostały uczennice: Ola Henszel, Zosia Sosnowska i Milena Żuchowska, a nagrodą są wejściówki dla klasy 6a do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

          Wyjazd komfortowym autokarem odbył się w dniach 6-7.04.2016 r. Z uwagi na duże oddalenie Polic od stolicy (ponad 700 km), Grupa Azoty S.A. zapewniła naszym uczniom również nocleg w hotelu oraz śniadanie i prowiant następnego dnia po przyjeździe. Oprócz zabawy połączonej z nauką w Centrum Nauki Kopernik, uczniowie mieli również czas na zwiedzanie miasta i zakup pamiątek – po Krakowskim Przedmieściu i starówce oprowadziła ich pani Izabela Krauska – wychowawczyni klasy 2e.

          Konkurs wśród uczniów klas szóstych  przeprowadziły panie – Krystyna Wilińska i Krystyna Biegus, a wśród prac przekazanych Organizatorowi były również dwa inne, prezentowane w szkolnej galerii dzieła; ich autorkami są: Agata Brzyncka i Samanta Zawistowska – z klasy 6b  oraz Weronika Kozioł i Julia Tarnowska – z klasy 6c.

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwyciężczyniom !!!

                


          Pomyślałam sobie, że może by tak pomóc dzieciom w sięgnięciu po lekturę przez przygotowanie im idealnego kącika do czytania? Przytulne miejsce wprost stworzone do tego, żeby się w nim znaleźć z książką w ręku może zachęcić nawet te najbardziej oporne dzieciaki.

          Od kilku dni w bibliotece szkolnej, przy półce z czasopismami stoi wygodny fotel, a między pólkami kolorowe, miękkie siedziska. Muszę przyznać, że fotel ma wielkie powodzenie, a i super wygodne pufy powoli znajdują swoich miłośników.

          Zapraszam wszystkich do czytania  książek i czasopism  w bibliotece!!!

          Tekst: Marzena Sękowska


          Finał V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Młodych Polickich Poetów” już za nami. Celem konkursu było popularyzowanie regionalnej twórczości młodych polickich poetów, którzy byli laureatami Powiatowego Konkursu Literackiego „O prawo jazdy na Pegazie” w latach 2009-2015, organizowanego i wydawanego przez Regionalne Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne w Policach. Celem konkursu było również uczczenie Światowego Dnia Poezji, Pierwszego Dnia Wiosny oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

          Komisja konkursowa w składzie: Róża Czerniawska-Karcz, Anna Słowińska, Stanisław Rapior, Anna Michałowska oraz Rafał Podraza oceniała według czterech kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

          W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych z gminy i powiatu polickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Wysocki z klasy Va, Julia Siemianowska z klasy Vd oraz Martyna Mąkowska z klasy Vc.

          W imieniu Komisji, Przewodnicząca Jury, pani Róża Czerniawska-Karcz przedstawiła ocenę recytowanych wierszy przez finalistów, jego poziom, kulturę słowa i umiejętność interpretacji poetyckiej.

          I nagrodę otrzymał Nikodem Wysocki za recytację wiersza pt. „Kuzyni litery R i P” autorstwa Alicji Kwiatkowskiej z SP nr 1 w Policach. Julia Siemianowska otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza „Mój Tata”, który napisała Kinga Bąk z SP nr 3 w Policach.

          Jest to kolejne, trzecie zwycięstwo Nikodema w konkursie recytatorskim.
          O zdolnościach naszego ucznia mogliśmy się przekonać niejednokrotnie. Naturalny ruch sceniczny, twórcza umiejętność uzewnętrzniania emocji, modulacja głosu oraz swoboda na scenie zachwyciła już niejedno jury.

          Julia i Martyna po raz pierwszy wzięły udział w konkursie recytatorskim na szczeblu powiatowym. Zaprezentowały bardzo wysoki poziom recytacji, pięknie interpretując swoje wiersze.

          Jestem dumna ze swoich uczniów!

          Tekst: Marzena Sękowska


          31 Mistrzostwa Polic w Biegach Przełajowych

          Dnia 19 marca 2016 roku na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyły się 31 Mistrzostwa Polic w Biegach Przełajowych. W biegu głównym (biegu dorosłych)wystartowało 53 zawodników w tym nauczycielka w-f : Anita Głuchowska. W dwunastu biegach młodzieżowych wystartowało 252 zawodników, gdzie naszą szkołę reprezentowali między innymi : Kacper Urtnowski (zajął III miejsce), Dariusz Figiel (zajął IVmiejsce), Natalia Jatczak, Karolina Jatczak, Joanna Broniszewska, Natalia Zaborniak, Kacper Cimochowski.

          Zawodnikom GRATULUJEMY i zachęcamy wszystkich do podobnych aktywności fizycznych.

          Anita Głuchowska
          Nauczyciel – W-F

            


          ZBIÓRKA MAKULATURY

          W dniach 17-18 marca 2016r. odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka makulatury połączona
          z konkursem 
          na największą ilość tego surowca przyniesioną przez ucznia oraz klasę.
          Celem akcji celem było kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów, odpowiedzialności za stan środowiska oraz jego czynną ochronę.

          Zebrano łącznie makulatury 3800 kg

          I miejsce zajęła Aleksandra Opłatek z klasy IC z wynikiem 764 kg

          II miejsce- Natalia Czajko z klasy III c z wynikiem 305 kg

          III miejsce –Marcelina Jakubowska z klasy VA z wynikiem 256 kg
          Klasa -IC zebrała najwięcej surowca bo aż 1045,5 kg makulatury

                                                                                                             
                                                                                                                                               Gratulujemy

                                                                                                                                               Tekst: Danuta Kozub


          SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

          10 marca  chętni uczniowie  mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke. Nasz gość to autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego. Książki pana Grzegorza są niezwykłe i takie też było spotkanie.  

          Autor wprowadził bardzo wesoły nastrój, nie zabrakło  humoru i dowcipnych puent. Pan Grzegorz barwnie i dowcipnie opowiadał o swoich książkach, czytał ich fragmenty. Wraz  z uczniami wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Dzieci czuły się wspaniale, gdyż przez półtorej godziny uśmiech nie znikał z ich twarzy. Potem nastąpiła lawina pytań, na które Pan Grzegorz ledwo zdążył odpowiadać. Dzieci, przy swoim niezwykle ujmującym pędzie do wiedzy, urokliwej ciekawości świata chciały wiedzieć niemal wszystko o autorze, nawet  to, jakiej marki samochodem przybył do nich na spotkanie. Te i inne pytania zdecydowanie nie pozwoliły wkraść się nudzie i  rutynie. Na koniec nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów … i jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarza ustawił się „długi sznur”. Dzieci prosiły autora o podpis na jednej  ulubionych  książek lub na pamiątkowych kartkach.

          W czasie spotkania zostały wręczone nagrody  laureatom  konkursu „Kasdepkowe opowieści.” Każdy z nich otrzymał książkę  Grzegorza Kasdepke z piękną dedykacją od autora.

          Trzeba przyznać, że pisarz potrafił zachęcić dzieci do czytania. Jak sam podkreślił, w dzieciństwie nie lubił czytać, pomimo usilnych starań mamy. Do czytania przekonała go „mądra pani z biblioteki” – jak powiedział pan Grzegorz. Bibliotekarka wiedziała, które książki mogą go zainteresować proponując chłopcu komiksy, które były początkiem obcowania z książką.

          Myślę, że  spotkania z pisarzami powinny odbywać się jak najczęściej, ponieważ wpływają w dużym stopniu na rozwój czytelnictwa, o czym świadczą statystyki biblioteczne.

          Tekst: Marzena Sękowska


          3-4 marca 2016 "Pasowanie na czytelnika"

          3 i 4 marca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Bibliotekarz Halina Adamczak wraz z  kołem i uczniami klas piątych przygotowała przedstawienie pt. "Królewna się nudzi" (scenariusz został zaczerpnięty z "Biblioteki w szkole" 9/2015).

          Młodi aktorzy przedstawili historię pewnej królewny, którą znudziły zabawki. Król  wydał zarządzenie, że nagrodzi każdego, kto rozbawi królewnę. Jednak sprostać temu zadaniu nie było łatwo, gdyż ze wszystkiego królewna była niezadowolona. Z pomocą przyszła  wiedźma, która spowodowała że wszystkie zabawki zniknęły. Królewna chcąc odzyskać zabawki udała się do domku wiedźmy. Tam zaprzyjaźnia się z Matyldą, kotem i sową. Aby odzyskać zabawki królewna musiała posprzątać w domku wiedźmy. Przypadkiem znajduje mapę z której dowiaduje się, że w zamku jest biblioteka. Królewna postanawia ją odnaleźć. Książki, które przeczytała królewna spowodowały, że przestaje się nudzić, gdyż czytając je, przeżyła wiele przygód.
          Obsada: król –Sara Szynal, królowa i sowa – Zuzanna Kowalczyk,, królewna –Martyna Mąkowska, Wiedźma – Oliwia Gorgol, mała czarownica Matylda – Maja Świder, kot – Iza Lehman, narratorzy: Iza Lehman i Oliwia Gorgol; bibliotekarz – Halina Adamczak,  Scenografia i stroje: uczennice klasy 5c.

          Celem uroczystości było zachęcenie uczniów klas pierwszych do czytania i korzystania z zaczarowanego miejsca jakim jest biblioteka. Czytanie to dobry sposób na nudę, o czym przekonała się królewna. Aktorzy poprzez swą grę propagowali wśród swoich młodszych kolegów czytanie książek i systematyczne uczęszczanie do biblioteki szkolnej. Po przedstawieniu każdy pierwszoklasista składał przyrzeczenie i został pasowany przez KRÓLA I KRÓLOWĄ - na czytelnika biblioteki Szkoły Podstawowej nr 3 oraz otrzymał dyplom, a bohaterowie przedstawienia -obdarowali pierwszaków symboliczną pamiątką -zakładką do książki.

          W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły p. Renata Maruszewska, wicedyrektor p. Elżbieta Dybiżbańska, pedagog p. Monika Fryszkowska, wychowawcy klas 1: p. Danuta Jarasz, p. Joanna Bodziachowska,p. Karolina Rybczyńska, p. Beata Figiel, koło matematyczne z nauczycielem p. Aldoną Sulawiak,  klasa 2c – 29 lutego z wychowawcą p. W. Krasucką oraz  rodzice uczniów: p. Kowalczyk, p. Gorgol, p. Hinz, p. Lehman, p. Świder

          16 marca 2016 na zebraniu z wychowawcą przedstawienie obejrzeli również Rodzice klasy 5c. 14 marca - dzieci z Przedszkola nr  9, a 17 marca 2016 dzieci z Przedszkola nr 6.

          Ponadto przedstawienie  pt. "Królewna się nudzi" wystawią dwa inne zespoły Koła Bibliotecznego z klasy IV c  dla klasy 2a - wychowawca p. Agata Żuk oraz klasa V b dla klasy 2c - wychowawca p. Iwona Majchrowska oraz dla wychowanków Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach – 21 marca 2016.

          Klasę IV c reprezentują: król – Przemek Matera, królowa – Emilia Pasik,, królewna –Karolina Jatczak, Wiedźma –Martyna Wojciechowska, Matylda – Karolina Szomańska, kot – Nikola Grela, sowa - Karolina Jatczak narratorzy: Karolina Jatczak i Nikola Grela

          Klasę V b reprezentują: król – Nikola Nosek, królowa – Martyna Zawitkowska,, królewna –Karolina Struzicka, Wiedźma –Agnieszka Żurawska, Matylda – Asia Makar, narratorzy: Maciej Zdrzałka, kot i Kacper Urtnowski, sowa, bibliotekarz – Alicja Górna .

          Tekst: Bibliotekarz Halina Adamczak


          „ Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

                                                                     Umberto  Eco

                     

                 Z okazji spotkania autorskiego z Grzegorzem Kasdepke biblioteka szkolna w dniach od 29 lutego do 11 marca 2016 roku zorganizowała kiermasz książek tego autora. Sprowadziliśmy z wydawnictwa Literatura oraz Hurtowni Taniej  Książki  aż 30 tytułów książek pisarza, po bardzo atrakcyjnych cenach.

               Grzegorz Kasdepke  jest laureatem  licznych nagród i wyróżnień. Bohaterowie jego książek zagościli nie tylko w domowych biblioteczkach, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci. Dlatego nie dziwimy sie, że nasz kiermasz cieszył się dużym powodzeniem  wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

          Tekst: Marzena Sękowska


          29.02.2016 Jeden dzień więcej dla siatkówki

          W dniu dzisiejszym 29.02.2016r. braliśmy udział w Europejskiej Akcji  Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki.

          Akcja polegała na zorganizowaniu w całej Europie jak największej liczby meczów siatkówki w tym szczególnym, bo przeżywanym tylko raz na cztery lata dniu 29 lutego.w związku z powyższym udaliśmy się w tym dniu do Gimnazjum nr 3 w Policach, gdzie uczniowie klasy 5d (chłopcy i dziewczęta) zagrali po trzy meczę z innymi szkołami podstawowymi gminy Police. Wszyscy zawodnicy dobrze się bawili na tej zorganizowanej imprezie - promując dyscyplinę sportu, jaką jest właśnie Piłka Siatkowa.

          Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy brać udział w tej akcji i mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie staniemy na takim boisku reprezentując naszą szkołę.


          Noc z książką

                      Przepowiednie, że papierowe książki przejdą do lamusa, na szczęście się nie sprawdzają. Wielu zapowiadało książce „ostatnie godziny”, ale ona w dobie Internetu i czytników elektronicznych się nie daje, a nawet odradza.

                      Piszę o książce, bo dziś jesteśmy z klasą Vb i uczniami koła polonistycznego prowadzonego przez panią Dorotę Materę po „Nocy z książką” - corocznej  imprezie  kulturalnej,  gdzie w jeden wieczór odbywa się wiele wydarzeń. Nocna impreza rozpoczęła  się 26 lutego o godzinie 19.00 i trwała do 7.00  następnego dnia. Uczestniczyła w niej klasa, która w ubiegłym roku szkolnym przeczytała najwięcej książek. W imprezie wzięło udział 42 dzieci. Podzieliśmy sie na dwie grupy. Każda z nich wzięła udział w zabawach integracyjnych, czytelniczych i sportowych. Nie zabrakło też wspólnej kolacji w postaci pizzy. Punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne czytanie fragmentów ulubionych lektur uczniów. Wszyscy rzetelnie przygotowali się do promocji swojej książki. Uczniowie z VB nie tylko czytali fragmenty, ale opowiadali treść książki  tańcząc, rapując oraz  wspólnie recytując.

                      Na tym jednak noc się nie skończyła – po przebraniu w piżamy, przy lampce, rozpoczął się nocny seans czytania. Najpierw słuchaliśmy audiobooka  „Psie troski- czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”- Toma Justyniarskiego. Jest to świetna, współczesna nowela, która uczy jak kochać zwierzęta. Następnie, wspólnie czytaliśmy „Legendy Pomorza Zachodniego”  autorstwa Mirosława Wacewicza.

                      To była bardzo  długa i ciekawa noc. Tylko nieliczni zaraz jak tylko zgasiliśmy górne  światło, pogrążyli się we śnie.  Niektórzy z nas wcale nie spali, inni przespali  2-3 godzinki. I o to chodziło, żeby  każdy z nas bawił się dobrze  i rano wrócił do  domu w dobrym humorze.

                      Za rok zapraszam na „Noc z książką” najlepszych, tegorocznych czytelników.

          Tekst: Marzena Sękowska


          25.02.2016 Turniej piłki nożnej

          W dniu 25.02.16r. w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie odbyła się XIV edycja halowego turnieju piłki nożnej o puchar św. Jana Bosko. W imprezie sportowej wzięło udział 14 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego, jak i spoza jego rejonu (np.Piła) – wystawiając tym samym do rywalizacji 20 drużyn.

          Nasza szkoła była jedyną szkołą podstawową reprezentującą gminę Police. W skład zespołu wchodzili uczniowie kl. IV, V i VI,  a mianowicie: Patryk Łuszczyna, Dariusz Figiel, Adrian Dąbrowski, Maciej Zdrzałka, Tomasz Freitag, Daniel Filipczak, Mateusz Dzioch, Kornel Mazurkiewicz, Igor Sandecki, Bartosz Bytomski, Mateusz Kamiński. Chłopcy stoczyli łącznie 7 pojedynków, walcząc do ostatnich resztek sił, zdołali wyjść z grupy, a w finale zdobyli 3 miejsce - przy tak licznej konkurencji i bardzo mocnych zespołach. Było to dla nas niesamowite przeżycie i ogromny sukces. Ponadto nasz wybitnie utalentowany sportowo bramkarz Mateusz Kamiński został odznaczony przez organizatora imprezy statuetką Najlepszego Bramkarza Turnieju! Co było dla nas kolejnym zaszczytem i potwierdzeniem naszego zespołowego potencjału.

          Zajęcie 3-go miejsca na tak dużej imprezie sportowej, jest jak dla nas zwycięstwem! Zwycięstwem, które daje nam wiatr w skrzydła, abyśmy dalej realizowali się w tym zakresie. Turniej o puchar św. Jana Bosko jest uważany za największą tego typu imprezą sportową w Szczecinie i jedną z większych w Polsce, gdyż liczebność uczestników z roku na rok wzrasta, a w obecnym roku wyniosła około 350 zawodników.

          Zamierzamy brać udział w kolejnych podobnych turniejach. Będziemy walczyć, i spełniać swoje marzenia, jak również propagować aktywny tryb życia


          WSPÓŁPRACA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z BIBLIOTEKĄ MIEJSKĄ W POLICACH

          SPOTKANIE Z LEKTURĄ

          W Bibliotece Miejskiej w Oddziale dla Dzieci, przy ul. Wojska Polskiego 15 w Policach, w roku szkolnym 2015/2016 odbywa się cykl zajęć dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą: SPOTKANIE Z LEKTURĄ. Podczas zajęć dzieci omawiają wybraną książkę, uczestniczą w zajęciach plastycznych lub manualnych oraz rozwijają umiejętności logicznego myślenia.

          Uczniowie naszej szkoły wzięli w takich spotkaniach:

          28.10.2015    klasa 4a - p. Jedziny -„Pinokio”

          18.11.2015   klasa 3a - p. Grabowska - „Słup soli”

          16.11.2015   klasa 1b - p. Bodziachowska - „Królewna”

          30.11.2015   klasa 2d - p. Landowska - „Zaczarowana zagroda”

          07.12.2015   klasa 1a - p. Jarasz - „Królewna”   

          21.01.2016   klasa 2a - p. Żuk - „Zaczarowana zagroda”

          21.01.2016   klasa 2a - p. Krasucka - „Zaczarowana zagroda”

          21.03.2016   klasa 6c- p. Matera - „Ten obcy”.

          Uczniowie szkoły wzięli również udział w spotkaniach organizowanych przez Bibliotekę NOVA, która funkcjonuje przy ul. Bankowej 5.

          17.12.2015 – Spotkanie z teatrem pt. Świąteczna nauczka” - klasa -1a -  wych. p. D. Jarasz i klasa 1b – wych. p. J. Bodziachowska.

          07.04.2016 – Z okazji "Światowego Dnia Zdrowia" odbyło się spotkanie klas 3b – wych. p. U. Stefańską i klasy 4c – wych. p. M. Jagodzińską z p. Aleksandrą Sosnowską ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach - Tematem przewodnim  tegorocznych obchodów była cukrzyca. Uczniowie podczas prelekcji dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat przyczyn powstawania  choroby oraz jej rozwoju wśród dzieci i dorosłych. Uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach dotyczących prawidłowego odżywiania się.

          21. 04.2016 – odbyła się lekcja biblioteczna, dotycząca historii książki dla Przedszkola nr 11 w Policach. W tym dniu odbyło się również przedstawienie, pt. „Królewna się nudzi”,
          w  wykonaniu uczennic SP nr 3 w Policach, przygotowane pod kierunkiem bibliotekarki Pani Haliny Adamczak.


          24.02.2016 Konkurs czytelniczy "Kasdepkowe opowieści"

           

          24 lutego odbył się finał konkursu czytelniczego „Kasdepkowe opowieści”, którego organizatorkami były panie:   Joanna Bodziachowska i Marzena Sękowska. Celem  konkursu było zapoznanie uczniów z twórczością Grzegorza Kasdepke, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności czytania  oraz wykorzystanie tekstu literackiego do zabawy.

          Konkurs  przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym  chętni uczniowie z klas I-VI rozwiązywali testy ze znajomości konkursowych lektur Grzegorza Kasdepke. Klasy pierwsze rozwiązywały test z zakresu tematycznego książki „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”. Drugoklasiści  odpowiadali na pytania dotyczące książki „Z piaskownicy w świat”. Uczniowie klas trzecich mieli za zadanie wykazać się znajomością historyjek o bliźniakach Kubie i Bubie. Natomiast klasy IV-VI tłumaczyły znaczenie najczęściej używanych związków frazeologicznych. Książka „Co to znaczy…101 zabawnych historyjek, które pozwalają zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” jest nieocenioną pomocą dla rodziców, których dzieci zadają sto pytań na minutę.

          Do drugiego etapu przeszło po trzech uczestników konkursu z poziomu II-III oraz pięciu z klasy pierwszej i poziomu IV-VI. Liczba zdobytych punktów w etapie pierwszym i drugim dała końcowy wynik zmagań konkursowych.

          Finalistami konkursu czytelniczego  „Kasdepkowych opowieści” zostali:

          ☻Maja Wiśniewska kl.

          ☻Dominika Walenciak kl.

          ☻Bartosz Hinz kl. 1c

          ☻Michał Kapela kl. 1c

          ☻Zuzanna Opłatek kl.2c

          ☻Zuzanna Kurzawa

          ☻Natalia Czajko kl.

          ☻Mariusz Różycki kl.

          ☻Martyna Czaplińska kl.

          ☻Jerzy Łukaszewicz kl.

          ☻Jagoda Biskupska kl. 6b

          ☻Sylwia Baranowska kl. 6b

          ☻Nikola Błażejak kl.6b

          ☻Martyna Mąkowska kl.6b

          ☻Filip Jasiński kl. 5d

           

          Wręczenie nagród z autografem pisarza miało miejsce na spotkaniu autorskim, które odbyło się w naszej szkole 10 marca 2016roku. Gratulujemy finalistom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie .

          Tekst: Marzena Sękowska

           


          28.01.2016 Turniej piłki siatkowej

          W dniu 28.01.16r. w Gimnazjum nr 3 w Policach odbyły się Gminno Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłkę Siatkową chłopców. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzili: Tomasz Freitag, Daniel Filipczak, Mateusz Dzioch, Kornel Mazurkiewicz, Igor Sandecki, Bartosz Bytomski, Mateusz Kamiński, Wojciech Sobania, Oskar Gołasz, Mateusz Jeziorko. Chłopcy zgłębiali tajniki piłki siatkowej w ramach SKS  i pomimo małego doświadczenia w tej dyscyplinie sportowej, z uwagi na ich zainteresowanie szczególnie piłką nożną, pokonali polickie szkoły zdobywając najwyższe podium!

          Chłopcy zajmując 1 miejsce, nabrali więcej pewności siebie, chcą w większym wymiarze trenować piłkę siatkową i godnie reprezentować szkołę, jak i Gminę Police na kolejnych zawodach. Zwycięstwo to, jest potwierdzeniem, iż nasi uczniowie są wszechstronnie uzdolnieni, potrafią wiele osiągnąć i realizować swoje pasje, zainteresowania oraz ambicje.


          21-22.12.2015 JASEŁKA

          Jasełka – widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób.

          Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio.

          Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.

          Początkowo figury Dzieciątka, Maryi, Józefa, Trzech Królów i pozostałych osób dramatu były nieruchome. Za sprawą zakonów franciszkańskich i bernardyńskich wprowadzono w ich miejsce marionetki.

          źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jasłka

          Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, na który czekają wszyscy. 21 i 22 grudnia uczniowie klasy 1a przedstawieniem jasełkowym przygotowanym pod opieką wychowawcy Danuty Jarasz, s Joanny Kiedrowicz wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Dzieci występowały przed swoimi rodzicami, a następnie przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu klasy 2d, którą przygotowała wychowawczyni Ewelina Landowska. Akompaniament i słowo wprowadzające przedstawili uczniowie klas czwartej i  piątej (Tymek Kuciemba, Emilka Pasik oraz Nokodem Wysocki). Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor.


          KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

          W dniach 16 i 17.12.2015 r. odbył się w naszej szkole po raz drugi kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i rodziców klas młodszych.

          Udało nam się zebrać aż 2800 zł!

          W styczniu, pan Zdzisław Gorący - Przewodniczący Zarządu Koła Osób z Upośledzeniem w Policach, złożył na ręce dyrektora szkoły podziękowania dla NAUCZYCIELI, RODZICÓW, OPIEKUNÓW oraz UCZNIÓW klas I - III za aktywny udział i włożoną pracę w organizację i przeprowadzenie kiermaszu, którego efektem było zdobycie środków finansowych i przekazanie ich w kwocie 1391 zł jako wkład w działania podejmowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Koło w Policach na rzecz integracji i wyrównywania standardów w życiu Osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz za niewymierny efekt tych działań, jakim jest uwrażliwianie społeczeństwa na szczególne problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych.

          Podziękowanie takie zostało umieszczone na stronie Stowarzyszenia: www.psouu.police.pl
          Podziękowanie znajduje się w żółtej gablocie z sukcesami na korytarzu szkolnym.

          Stowarzyszenie można wesprzeć przekazując 1% podatku KRS 0000218397 

           

          Druga połowa zebranej kwoty (1400 zł) przeznaczona zostanie na częściowe pokrycie kosztów marcowych spotkań uczniów z pisarzem - Grzegorzem Kasdepke.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za zakup ozdób podczas kiermaszu.


          KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

          W grudniu, przez dwa tygodnie,  w bibliotece szkolnej trwał  Świąteczny Kiermasz  Taniej Książki. W ofercie znalazły się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno - naukowa.

          Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie oraz Wydawnictwo Drugi Tom. Wszystkie pozycje były pięknie wydane i w bardzo atrakcyjnych cenach! Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

          Cieszymy się, że zakupiona książka mogła wzbogacić domowy księgozbiór lub być wspaniałym prezentem mikołajowym, urodzinowym lub świątecznym.

          Tekst: Marzena Sękowska


          21 listopada

          Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych.  Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą.

          20 listopada, w piątek,  w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski najpierw opracował harmonogram święta, który zwierał:

          1. KIERMASZ CIAST 9.00-14.00 - (każda klasa przygotowała ciasta, wychowawca wyznaczył uczniów odpowiedzialnych za ich sprzedaż).
          2. KSIĘGĘ ŻYCZLIWOŚCI         8.00-16.00 - (w bibliotece szkolnej można było wpisać się do księgi życzliwości).
          3. DRZEWKA ŻYCZEŃ I POZDROWIEŃ (od 16 listopada, na korytarzu głównym były przygotowane drzewka, na których społeczność szkolna wieszała  jesienne listki z życzeniami i pozdrowieniami).

           

          Dzień Życzliwości i Pozdrowień świętowaliśmy w szkole podczas przerw lekcyjnych. Wzięli w nim udział wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Na znak protestu przeciwko złości i agresji, w swojej garderobie uczniowie zaakcentowali kolor żółty. Wychowawcy klas dzień wcześniej otrzymali do przypięcia „uśmiechnięte buźki”, które przygotowali rodzice wspólnie z Samorządem Uczniowskim.

          Ideą tego dnia było zachęcenie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem i dąsaniem. Na kolejny Dzień Życzliwości czekać będziemy jeszcze rok. Mamy nadzieję, że choć cząstka z tegorocznego Dnia Życzliwości


          Narodowe Święto Niepodległości

          11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, obchody Narodowego Święta Niepodległości. Jest to dzień wyjątkowy, wolny od nauki i pracy, dzień sprzyjający zadumie i wspomnieniom.  

          W tym roku, w przededniu 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Skłodowskiej – Curie w Policach, z kotylionami na piersi, uczestniczyli we wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu przygotowanej przez uczniów klasy 3a i panią Annę Grabowską. Trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem opowiedzieli nam o tym jak 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj odzyskał niepodległość i znów pojawił się na mapie świata. Dowiedzieliśmy się, że właśnie 11 XI 1918r. działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych wojsk, zaczęły się z nich wycofywać. Polacy znowu mogli cieszyć się z własnego kraju, który przez ponad 100 lat zawłaszczony był przez Rosję, Prusy i Austrię. Polska odzyskała niezależność dzięki odwadze wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób zaborców zwalczenia wszystkiego, co wiązało się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Ani Niemcom, ani Rosjanom nie powiodła się germanizacja i rusyfikacja, czyli narzucenie naszym rodakom swojej kultury i języka. Dzięki bohaterstwu naszych przodków, którzy wywalczyli dla nas niepodległość, dziś żyjemy w wolnym kraju, mówimy w języku polskim, a języków obcych uczymy się chętnie z własnej woli.

          Gratuluję 3a i całej Społeczności Szkolnej, że z taką dumą potrafi świętować kolejne rocznice wolnej Polski.

          Dyrektor


          CZYTAMY NA PRZERWACH                                      

                                                                                                                 Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły
                                                                                                                 na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.
                                                                                                                 Jest na to sposób  - czytajmy dzieciom!

          Mając  świadomość, że literatura ma moc  uruchamiania myśli i uczuć, bibliotekarki zorganizowały atrakcyjne przerwy z książką, na których  to pracownicy szkoły czytali uczniom serię detektywistyczną Agnieszki Stelmaszyk „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy”.

          Książka ma wiele plusów, ponieważ  zachęca do pomagania innym osobom, pokazuje również, że naszymi najlepszymi przyjaciółmi  mogą być  zwierzęta, które przecież nieraz są bardzo bliskie naszemu sercu. Lektura pokazuje również, że każdy z nas może mieć inne zainteresowania, a o tym, czy dana osoba jest po prostu dobrym i uczciwym człowiekiem, nie świadczy rodzaj ulubionej muzyki czy styl ubioru.

          Od 2 listopada do 14 stycznia, w każdy wtorek i czwartek, na dużej przerwie  miłośnicy przygód Tomusia  byli zapraszani do biblioteki szkolnej, by poznać  przygody  najlepszego pod słońcem detektywa i jego nieziemskich przyjaciół. Jako pierwsza czytała uczniom pani dyrektor Renata Maruszewska, następnie pani  Elżbieta Dybiżbańska, pani Agnieszka Wasiluk, pani Danuta Kozub, pani Maria Jagodzińska, pani Anna Żelazowska. Dwukrotnie pani  Monika Fryszkowska, pani Teresa Jedziny i pani  Dorota Matera oraz kilkakrotnie pani Aldona Sulawiak. 

          Organizatorzy dziękują wszystkim którzy wzięli udział w tych spotkaniach. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy obudzą w uczniach chęć do sięgnięcia po lekturę.

           

          W związku z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chcą spędzać przerwy z książką, w każdy wtorek i czwartek na długiej przerwie, pani Aldona Sulawiak czyta książki Grzegorza Kasdepke - autora i współautora książek dla dzieci, który charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem dziecka i ciepłym humorem. 

          W marcu, pan Grzegorz odwiedzi naszą szkolę, dlatego  warto zapoznać się z jego twórczością.  Zatem do zobaczenia w bibliotece szkolnej!

           

          Tekst: Marzena Sękowska


          Książki naszych marzeń

          Jesteśmy jedną z dziesięciu tysięcy szkół, która zgłosiła się do programu „Książki naszych marzeń”.  Projekt ten ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W czerwcu 2015 roku złożyliśmy do organów prowadzących wniosek o dofinansowanie zakupu książek do biblioteki szkolnej. Wniosek został zaopiniowany przez Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną.

          19 października nadszedł długo oczekiwany dzień. Otrzymaliśmy paczkę, w której były wymarzone książki. Za pieniądze z programu biblioteka szkolna kupiła książki, które nie są podręcznikami. Książki te zostały wybrane przez uczniów na pomocą „Kuferka życzeń”.

          Zatem zabierajmy się do czytania! Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej.

          Tekst: Marzena Sękowska


          ZA TRUD
                        ZA SERCE
                                         ZA UŚMIECH…

          14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przygotowania uczniów, pod czujnym okiem pani Moniki Fryszkowskiej, pani Marzeny Sękowskiej i pana Mariana Wohlerta  trwały od kilku tygodni. Obecni na uroczystości nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi mogli podziwiać talenty naszych uczniów. Były  wiersze, piosenki,  pociąg ze stacjami sprawnościowymi i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Po występach artystycznych Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej rozdał  wszystkim  pracownikom szkoły  upominki w postaci kwitnącej herbaty, którą w Chinach koneserzy podają wyłącznie wyjątkowym gościom, okazując im w ten sposób swój szacunek. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa oraz słowa uznania. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły.

          Tekst: Marzena Sękowska


          Pasowanie pierwszoklasistów

          W dniu 13 października 2015 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – D.  Jarasz, J. Bodziachowska, K. Rybczyńska, B.  Figiel. W uroczystości wzięli udział Dyrektor szkoły, przedstawiciele Rady Osiedla nr 5 oraz Rodzice.

          Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod nadzorem swoich wychowawców czym udowodniły, że potrafią się szybko i doskonale uczyć. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki, wykazali się sprawnością fizyczną i odwagą. Po czym w obecności zaproszonych gości i  rodziców dyrektor wypowiadając znamienne „pasuję Cię na ucznia” z ołówkiem przyłożonym do prawego ramienia dokonała formalności wprowadzających uczniów do grona szkolnej społeczności.

          Uczniowie klas pierwszych dla upamiętnienia tego szczególnego dnia posadzili na terenie przy szkole swoje drzewo.

          Po uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, zakupione przez Radę Osiedla nr 5 w Policach.

          Na zakończenie wszystkich obecnych zaproszono na pyszny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


          Lekcje przyrody w klasach piątych

          Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj formę!” promuje zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

          Organizatorami programu są : Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” (partnerstwo publiczno-prawne), a koordynatorami (we wszystkich województwach i powiatach ) specjaliści oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Patronat nad programem przyjęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz  Instytut Żywności i Żywienia.

          Już po raz drugi szkoła bierze udział w projekcie promującym zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. 

          W ramach tego programu uczniowie klas 5a, b, c przygotowali na lekcji przyrody smaczne sałatki owocoe i warzywne.


          Próbny alarm przeciwpożarowy

          W środę, 30 września, w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku szkoły. Po godz. 9.00 wszyscy obecni w szkole usłyszeli 3 dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, poruszania się zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.

          Ćwiczenia nadzorowane były przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

          Tekst: Ewelina Landowska


          Sprzątanie Świata

          Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. To coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Sprzątanie świata ma na celu min. zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród młodzieży. Działania prowadzone w ramach Sprzątania Świata obejmują akcje sprzątanie, recykling i odzysk surowców oraz kampanie edukacyjne, oczyszczanie
          i ochronę wód, konkursy i wystawy.

          W tym roku tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska ruszyła pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. 


          DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

          Dnia 19 września uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami wzięli udział w rajdzie pieszym z okazji „Dnia bez samochodu”. Do pokonania było ok. 7 km trasy. Uczestnicy z pozytywnym nastrojem dotarli do mety, gdzie na wszystkich czekała gorąca herbata i ognisko. Po posiłku chętne dzieci wzięły udziału w przygotowanych konkursach.

          Tekst: Ewelina Landowska


          IX Piknik Organizacji Pozarządowych. Jesteśmy, działamy…

          Dnia 12 września na placu przy Gimnazjum nr 3 w Policach uczniowie klasy 2d, 4b i 4c zaprezentowali się w występie wokalno - tanecznym z okazji IX Pikniku Organizacji Pozarządowych.

          Tekst: Ewelina Landowska


          Zatańcz z … klasą

          11 września w naszej szkole pojawili się instruktorzy tańca z Centrum Tańca Szczepan. Panie instruktorki wraz ze znanymi dzieciom postaciami: minionkiem Bobem, Kewinem i Stefanem wyjaśniły zasady dobrego zachowania oraz zaprezentowały pokazy taneczne.

          Przy dźwiękach muzyki uczniowie bawili się znakomicie i obiecali, że zawsze będą postępować zgodnie z omówionymi zasadami.

          Tekst: Ewelina Landowska


          BEZPIECZNI NA DRODZE

          4 września uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej. Dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Goście omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną role pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać.

          Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Na koniec uczniowie otrzymali prezenty w postaci znaczków odblaskowych i kamizelek.

          Tekst: Ewelina Landowska


          NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ

          1 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Policach oficjalnie powitała nowy rok szkolny 2015/ 2016.

          Pani Dyrektor Renata Maruszewska serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tą uroczystość. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Ponadto pani Dyrektor przedstawiła zgromadzonym troje nauczycieli, którzy z dniem 1 września 2015 roku rozpoczęli pracę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Policach tj. p. Karolina Rybczyńska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, p. Anita Głuchowska – nauczycielka wychowania fizycznego, p. Ewelina Zięba – wychowawca świetlicy szkolnej.

          Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych otrzymali darmowe podręczniki. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom, rodzicom i nauczycielom samych sukcesów, dużo energii i zapału w podejmowaniu codziennych obowiązków.

          Tekst: Ewelina Landowska