• Rok szkolny 2015/2016

organizowany przez Zespół Szkół Towarzystwa Selezjańskiego w Szczecinie
          kategoria - szkoły podstawowe

Uczniowie szkoły zajęli III miejsce - 25.02.2015

skład drużyny: Mateusz Dzioch, Kornel Mazurkiewicz, Igor Sandecki, Maciej Zdrzałka, Dariusz Figiel, Kacper Jasiński, Tomasz Freitag, Daniel Filipczak, Bartek Bytomski, Adrian Dąbrowski, Patryk Łuszczyna, Mateusz Kamiński.

Gminno-powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1. Mini piłka siatkowa chłopców - 28 stycznia 2016 - I miejsce
            skład drużyny: Wojciech Sobania, Mateusz Dzioch, Mateusz Kamiński, Bartosz Bytomski, Tomasz Freitag, Daniel Filipczak, Kornel Mazurkiewicz,  Igor Sandecki, Mateusz Jeziorko, Oskar Gołasz

2. Mini piłka siatkowa dziewcząt - 26 stycznia 2016 - II miejsce

3. Mini koszykówka dziewcząt - 1 grudnia 2015 - II miejsce

4. Mini piłka ręczna dziewcząt - 3 listopada 2015 - III miejsce
            skład drużyny: Wiktoria Ciołek, Martyna Kulińska, Weronika Kozioł, Julia Tarnowska, Monika Markowska, Jagoda Biskupska, Agata Brzyncka, Martyna Zawistowska, Oliwia Gorgol, Katarzyna Zoła, Eliza Mejsner, Patrycja Kawecka, Laura Domżalska, Zosia Sosnowska

Tomasz Freitag Mistrz Polski w Taekwon-do!

Z przyjemnością informujemy Społeczność Szkolną, że Tomasz Freitag, uczeń klasy 6b otrzymał powołanie do Kadry Narodowej: Kadet młodszy – point-fighting. W dniach 28.08. – 3.09. 2016 brał udział w Mistrzostwach Świata w KICKBOXINGU w Dublinie.

Tomek to niezwykle utalentowany zawodnik sztuk walki. Od sześciu lat intensywnie ćwiczy kickboxing i taekwon-do, co zaowocowało niejednokrotnym zwycięstwem na zawodach regionalnych, wojewódzkich, polskich, jak i  Światowych!
          Tomek  bardzo ciężko pracuje, a częstotliwość jego treningów dochodzi do 4 -5 razy w tygodniu. Ponadto reprezentuje naszą szkołę w większości zawodów sportowych tj. Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej, nożnej, koszykowej, siatkowej oraz uzyskuje wysokie wyniki w nauce.
          Gratulujemy i życzymy Tomkowi dalszych sukcesów sportowych oraz edukacyjnych.

Osiągnięcia sportowe Tomka

• 03 kwietnia 2016 roku : Piaseczno Open 2016 2 x Złote Medale PF (pointfighting) i LC (light-contact) kat. kadet młodszy +47kg
          • 19 marca 2016 roku :  Dzierżoniów Pucharu Polski Taekwon-do ITF -1 miejsce semi-contact (kat. 160cm junior młodszy).
          • 15 listopada 2015 roku : Strzelce Kajeńskie Puchar Polski Taekwon-do ITF -2 miejsce semi-hogo (kat. Kadet +155 cm).
          • 16-17 października 2015 roku : Praga Czechy Open 2015 – 1 miejsce  (kat.kadet młodszy +47kg, pointfighting)
          • 9 maja 2015 roku : Leszno Mistrzostwa Polski  - 2 x Brązowe Medale  (point fighting i lightcontact, (kat. 47 kg, kadet młodszy)
          • 29 listopada 2014 roku : Werder (Niemcy) - 3 miejsce light-contact  (kat.47 kg)
          • 26 kwietnia 2014 roku : Berlin (Niemcy) IntelnationalerSenseiCup 2014 - 2 x Złote Medale (PF -42kg i PF -47kg) oraz brązowy medal (LC -42kg)
          • 16 maja 2014 roku : Szeged (Węgry)Puchar Świata - 3 miejsce (pointfighting kadet młodszy -42kg)

19 marca odbyły się „Mistrzostwa Polic w biegach przełajowych”. Aleksandra Liban z klasy Id zajęła II miejsce, nagrodzona została medalem i pucharem.

Nauczyciel: Beata Figiel

Marcelina Jakubowska kl.Va – Wicemistrzyni Polski w Jiu Jitsu!!!

Nasza wzorowa uczennica Marcelina Jakubowska jest niezwykle utalentowaną zawodniczką sztuk walki. Marcelina bardzo dobrze się uczy - zdobywa średnią ocen powyżej 5, a dodatkowo wytrwale trenuje Brazylijskie Jiu Jitsu. W tym roku zdobyła II miejsce na VI Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu w Luboniu, w wadze do 40 kg.

Ponadto niejednokrotnie stawała już na podium i tu należy wymienić, między innymi:

-    I miejsce na Mistrzostwach Polski BJJ Dzieci i Młodzieży w Świnoujściu 13.12.15r, kategoria 9-11 lat,

-    I miejsce na III Otwartych Mistrzostwach Polski GOLD TEAM W BJJJ dla Dzieci i Młodzieży w Stepnicy 12.12.2015r.,

-    I miejsce w Turnieju AVEPPI CUP w Policach 28.11.2015r.,

-    II miejsce I Mistrzostwach Europy BJJ w Koszalinie 17.10.2015r.

Weronika Jasiak – klasa 2c

Reprezentuje Szkołę Podstawową  nr 3 w Policach oraz osiąga czołowe lokaty w zawodach sportowych:

Policka Szkolna Liga Przełajowa – 4 zwycięstwa (5 biegów); zdobyła dla szkoły 200 pkt
          Lekkoatletyczne Czwartki  z PKN Orlen S.A. w roku szkolnym 2015-2016

Zdobyła 1 miejsce w: