• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Kangur matematyczny 2024

            Dzisiaj w pierwszy dzień wiosny odbył się w naszej szkole Kangur matematyczny. Zadania z Kangura rozwiązywali nie tylko uczniowie biorący udział w tegorocznej edycji konkursu, ale również dreszczyk emocji mogli poczuć wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Na korytarzu działał zespół Kangurowy zachęcający do rozwiązywania zadania. Uczeń losował zadanie z wybranej kategorii i swoje rozwiązanie wrzucał do przygotowanej kangurkowej skrzyneczki. Wśród uczestników zabawy zostaną wylosowane 3 nagrody.
            Dziękujemy uczniom kl. 8a za pomoc w organizacji dnia z Kangurem matematycznym.

          • Mały Konkurs Recytatorski

            18 marca 2024 r. odbył się Mały Konkurs Recytatorski (etap powiatowy). Naszą szkołę godnie reprezentowało 6 uczestników:

            • Gaja Kutko (1a)
            • Amelia Komar (2a)
            • Agata Jędrzejewska (3b)
            • Nela Fryszkowska (5a)
            • Jan Landowski (5b)
            • Gabor Szajek (7b)

            Spośród 46 uczestników jury wyłoniło 3 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

          • Dzień Liczby Pi

            14 marca 2024 Świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.
            W naszej szkole z okazji Dnia Liczby Pi odbyły się dwa konkursy (na podanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi oraz na podanie jak największej ilości wyrazów mających w sobie cząstkę Pi). Działało Eksperymentarium gdzie można było dowiedzieć się jak obliczyć liczbę Pi, a na stoisku przygotowanym przez wolontariat kupowaliśmy smakołyki w kształcie koła. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów opatrunkowych. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
            Najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi zapamiętał Hubert Perkowski z kl. 6b (42 cyfry po przecinku) a najwięcej wyrazów zapamiętała Martyna Brzostek z klasy 3a.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok😊

          • Spotkanie z pracownikiem hospicjum

            6 marca 2024 r. klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z panią Aleksandrą Świst koordynatorką wolontariatu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie. Uczniowie wysłuchali opowieści (wzbogaconej o prezentację) o działalności hospicjum. Uczestniczyli również w rozmowie na temat wolontariatu. Pani Aleksandra przedstawiła szereg działań, w które może włączyć się każdy, kto ma ochotę pomóc innym. Dzieci zadeklarowały chęć zaangażowania się w działania wolontaryjne. Na zakończenie spotkania przekazały własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla podopiecznych hospicjum.

          • Dzień origami

            Sztuka składania papieru wcale nie jest łatwa! Dzisiaj królowała na korytarzach naszej szkoły. Powstały motylki, pieski, rybki, serduszka. Dużo emocji przyniosło składanie sześcianu.

          • Wizyta w Filharmonii

            Klasy 4A i 4B we wtorek 5 marca 2024 odwiedziły Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
            Zwierzęta od wieków stanowią inspirację dla artystów różnych dziedzin – w tym także dla kompozytorów. W muzyce popularnej również nie brakuje zwierzęcych wpływów – ich odgłosy, cechy charakterystyczne oraz sposoby zachowań mogą być impulsem do powstania motywu muzycznego lub tekstu utworu. W muzyce klasycznej kompozytorzy często wykorzystują zwierzęce dźwięki lub ich ruchy, aby stworzyć muzykę nawiązującą do natury.
            Podczas koncertu "Zwierzyniec” zagościły zwierzęce dźwięki, przyjrzeliśmy się całemu zwierzyńcowi, o którym opowiedziały dwie niesforne pszczoły-uciekinierki.

          • 4a na warsztatach Akademii Małego Wilczka

            27 lutego uczniowie kasy 4a wzięli udział w warsztatach Akademii Małego Wilczka -
            ,,Wiatraki na horyzoncie”, które odbywały się w pomieszczeniach Politechniki Morskiej
            w Szczecinie na wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki.
            Podczas 4 godzinnych ciekawych zajęć prowadzonych przez Dziekana prof. Macieja Kozaka
            oraz dr inż. Piotra Brożka uczniowie zapoznali się z faktami i mitami o energii wiatrowej.
            W specjalnych symulatorach sprawdzili, w jaki sposób można wykorzystać siłę wiatru, oraz
            zobaczyli jak wygląda wiatrak w środku. W atmosferze zabawy organizatorzy warsztatów
            wzbudzili impuls do samodzielnych poszukiwań testując wyobraźnię i wiedzę małych
            Wilczków Morskich.

          • Przedszkolaki z wizytą w szkole.

            29 lutego br. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach. Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami przygotowali dla nich zajęcia przyrodnicze i plastyczne. Dzieci rozpoznawały pory roku, rozwiązywały zagadki, projektowały wiosenną łąkę oraz nauczyły się integracyjnego tańca. Wszyscy dobrze się bawili, dzieci wyszły z zajęć bardzo zadowolone.

          • Dzień otwarty szkoły

            Wczoraj tj. 28.02.2024 r. zorganizowano dzień otwarty szkoły dla przyszłych uczniów. Na gości czekało wiele ciekawych zajęć i atrakcji. Odwiedzający zwiedzili m.in.

            • salę gimnastyczną, na której dzieci zmierzyły się z torem przeszkód,
            • bibliotekę, w której czekał gość specjalny - Kubuś Puchatek, k
          • Wizyta w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie

            Jak zrobić, żeby ta rura się przesuwała? Taki (między innymi) problem musieli rozwiązać dzisiaj niektórzy uczniowie klas siódmych i ósmych. Jeśli chodzi o szczegóły, rura znajdowała się na monitorze, a zadaniem było zaprogramowanie prostej gry komputerowej typu "flappy bird" w programie Unity. Pod czujnym okiem prowadzących zajęcia uczniów czwartej klasy technikum, nasi siódmo- i ósmoklasiści doskonale poradzili sobie z zadaniem. Miło wspominamy warsztaty "Programowanie gier", w których wzięliśmy udział podczas wizyty w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie.

          • Eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

            27 lutego 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje uczniów klas 1-3 do Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs prowadzony jest w formie kolejnych przeglądów powiatowych, a następnie wojewódzkich.
            Uczennice recytowały dowolnie wybrane wiersze. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. O wyborze laureatów do dalszych eliminacji decydowało opanowanie pamięciowe wiersza, interpretacja utworu, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.
            Komisja w składzie wicedyrektor Pani Elżbieta Dybiżbańska, bibliotekarka Pani Agata Żuk, bibliotekarka Pani Marzena Sekowska wyłoniła trzy laureatki: Gaję Kutko z klasy 1a, Amelię Komar z klasy 2a oraz Agatę Jędrzejewską z klasy 3b. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Laureaci zostali zakwalifikowani do eliminacj

          • Edukacja dla bezpieczeństwa

            Na kolejnej lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas 8 ćwiczyli wykonanie pozycji bocznej bezpiecznej
            Pozycja ta jest niezbędna kiedy osoba jest nieprzytomna i czekamy na przyjazd pogotowia ratunkowego. Dzięki niej poszkodowany nie udusi się własną śliną; wymiocinami; czy też krwią jeśli jest krwawienie z przełyku czy z jamy ustnej. Chroni poszkodowanego także przed zapadnięciem języka i w konsekwencji uduszeniem.

    • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

      Deklaracja_dostepnosci.pdf

    • Biuletyn informacji publicznej
    • NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

    • Galeria zdjęć

        brak danych