Klasa 2a przez cały grudzień wielozmysłowo poznawała tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie: wzięli udział w kilku warsztatach plastyczno-technicznych o następującej tematyce: "Mikołajki", "Mikołaje", "Choinki i choineczki", "Anioły i aniołki", "Ozdoby choinkowe"; wykonali ekologiczne ozdoby świąteczne, które zostały wysłane na konkurs plastyczno - fotograficzny pt. "Drugie życie odpadów - ozdoba świąteczna z recyklingu"; wykonali kartki świąteczne, własnoręcznie wpisali w nich życzenia i wręczyli je Seniorom podczas wizyty z kolędą w Dziennym Domu Seniora Plus; uczyli się śpiewać kolędy nie tylko w języku polskim, ale i ukraińskim oraz niemieckim; wzięli udział w 4 warsztatach kulinarnych, na których przygotowali świąteczne kanapki, owocowe przekąski, pierogi, kutię, kompot z suszu, krokiety oraz pierniki; bawili się rozwiązując zagadki podczas wieczornego terenowego Escape Roomu; zaprezentowali swoim najbliższym "Jasełka"; tańczyli i układali choreografię do znanych świątecznych utworów; tworzyli bajkę o tradycjach bożonarodzeniowych do teatrzyku Kamishibai; wzięli udział w klasowym konkursie wokalnym pt. "hej kolęda, kolęda" i konkursie plastycznym na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.
2a świątecznie
- 12
Szkolne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych
Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd. Śpiewanie kolęd, pastorałek to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju. 21 grudnia 2022 roku uczniowie szkoły wzięli udział w szkolnym śpiewaniu kolęd, pastorałek i piosenek światecznych.
Wydarzenie to dostarczyło wszyskim moc wrażeń. Przygotowane zostało przez nauczyciela muzyki p. Renatę Zarzycką oraz nauczyciela religii p. Damiana Borowskiego.
Kolędowanie w Hospicjum
Nowa galeria Kolędowanie w Hospicjum została dodana do albumu fotograficznego
1721 grudnia 2022r. grupa uczniów z klas 4a, 4b i 8b wraz z wolontariuszami naszej szkoły zaprezentowali pacjentom Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie kolędy i pastorałki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowani zostali przez panią Renatę Zarzycką. Na koniec wręczyli pacjentom samodzielnie przygotowane pierniki i drobne upominki świąteczne wykonane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. To było niezwykle wzruszające spotkanie.
Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z klas:
4a - Sandry Bagińskiej, Martyny Czapli, Neli Fryszkowskiej, Monice Gajda, Mai Januszewskiej, Oliwii Tucin
4b - Antoniego Barczyka, Weroniki Bielak, Igi Drzewieckiej, Leny Matuszewskiej
8b - Julii Bydałek, Sandry Dyba, Natalii Gruszczyńskiej, Natalii Knopińskiej, Mai Sankowskiej i Mai Wiśniewskiej
8d – Wiktorii Piędziak i Nadii Śmietana
Wesołych Świąt!
spokojnych, pachnących, magicznych, zdrowych, rodzinnych, śnieżnych, tradycyjnych
FERIE ZIMOWE
Od 13.02.2023 do 26.02.2023 r. FERIE ZIMOWE
Zawody Piłka Ręczna
Nowa galeria Zawody Piłka Ręczna została dodana do albumu fotograficznego
21
Mikołajki świetlica
Nowa galeria Mikołajki świetlica została dodana do albumu fotograficznego
7
Dzień Życzliwości 2022
Rok szkolny 2022/2023 przyniósł nam możliwość ostrożnego powrotu do tradycyjnego dla Naszej Szkoły sposobu świętowania Dnia Życzliwości. 21 listopada odbył się kiermasz smakołyków, w trakcie którego poszczególne klasy miały możliwość sprzedaży samodzielnie przygotowanych przekąsek na swoich stoiskach. Samorząd Uczniowski przygotował szkolne drzewo życzliwości do którego można było przyczepiać liście z życzliwymi słowami.
Bardzo dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za pomoc w przygotowaniu wszystkich pyszności a Uczniom za ogromne zaangażowanie w kiermasz!
Dzięki Wam udało się zebrać 2261,70 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na słodkie upominki dla uczniów naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że poniższa galeria zdjęć pozwoli poczuć odrobinę życzliwości i radości, którymi przepełniony był ten dzień!
7
Mikołajki
Projekt edukacyjny: „Komórka”
Każdy żywy organizm jest zbudowany z komórek. Mimo to pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. O jej budowie możemy uczyć się z różnych schematów i zdjęć mikroskopowych. Nie zawsze to jednak wystarcza.
Aby ułatwić sobie naukę, zrozumieć i zapamiętać budowę komórek, chętni uczniowie klas V a i V b wykonali przepiękne prace. Były wśród nich komórki zwierzęce, roślinne oraz grzybowe. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali różnorodne materiały: plastelinę, styropian, papier, sznurki itp.
Dzieci spisały się wspaniale – modele były wykonane bardzo starannie, pięknie i kolorowo.1
Akcja ekologiczna - Ratujmy Kasztanowce
W dniach 01.10 – 30.11 uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w akcji „Ratujmy Kasztanowce”, która polega na zbieraniu opadłych liści z tych drzew. Uczniowie dowiedzieli się, że w ten sposób chronią drzewa przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem – małym motylem - szkodnikiem kasztanowców.
11 listopada
11 listopada 2022 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna. Przygotowali ją uczennice i uczniowie z klas: VI a, VII a, VIII b i VIII c pod kierunkiem p. Renaty Zarzyckiej i Krystyny Kapeli.
Lekcja historii – zabawa w heraldyków
Kiedy to uczniowie klas 8 pisali próbne egzaminy, ich młodsi rówieśnicy z klasy 4b, na lekcji historii zapoznali się z heraldyką. Jest to jedna z dziedzin, która pomaga historykom w ich pracy nad powstawaniem i kształtowaniem się rodów, możnowładców, ale nie tylko. Uczniowie najpierw dowiedzieli się czym zajmuje się heraldyka. Następnie mieli okazję oglądać różne średniowieczne herby oraz aktualne herby, które wykorzystuje się w dniu dzisiejszym. Podsumowaniem tej lekcji było własne wykonanie swojego herbu z wykorzystaniem oprogramowania do tworzenia takich herbów.
Lekcja okazała się dobrą zabawą dla samych uczniów. Nauka poprzez zabawę rozwinęła w uczniach ich kreatywność oraz twórczość.
Poniżej zaprezentowano kilka prac uczniów.6
Dzień otwarty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach
Wybierz Swojego Człowieka bez barier 2022!
Od 2011 r. Czytelnicy portalu Niepełnosprawni.pl oraz magazynu Integracja przyznają w konkursie „Człowiek bez barier” Nagrodę Publiczności. O Nagrodę ubiega się dwudziestu półfinalistów Konkursu wybranych przez Kapitułę Konkursu. Zwycięzcą zostanie półfinalista, który osiągnie największą liczbę głosów w czasie trwania Głosowania.
W konkursie bierze udział policka niepełnosprawna Jagoda Gmachowska.
Jest to 37 letnia aktywistka z MPD. Aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami; jest rzeczniczką praw człowieka oraz praw zwierząt.
https://testintegracji.pl/dashboard/get/glosowanie_iframe.php?link=2F300273
Link z instrukcją:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2048342;jsessionid=1BACF65975A272A306F76A103A1BAB90
Przedstawienie słowno - muzyczne w Hospicjum
Nowa galeria Przedstawienie słowno - muzyczne w Hospicjum została dodana do albumu fotograficznego
12
Czwartki Lekkoatletyczne
Nowa galeria Czwartki Lekkoatletyczne została dodana do albumu fotograficznego
48
KONSULTACJE DLA UCZNIÓW i RODZICÓW
W aplikacji MS Teams, do której dostęp ma każdy uczeń, a dzięki temu i rodzic, w Zespole: Konsultacje dla uczniów i rodziców, następnie w Plikach umieszczono tzw. Harmonogram dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców
tzn., w wyznaczonym czasie można umówić się z nauczycielem w razie potrzeby wyjaśnienia czegoś, wglądu do pracy klasowej itp. Uczeń może umówić się na poprawę pracy, poprosić o wyjaśnienie czegoś, itp.Jak umówić się na spotkanie stacjonarne lub online?
Zgodnie ze Statutem Szkoły §71, punkt 30c - uczniowie i ich rodzice zgłaszają chęć udziału w konsultacji za pomocą stosownego wpisu w dzienniku elektronicznym lub w innej formie, np. ustnie; dokładną godzinę spotkania wyznacza nauczyciel.
Szkolne Koło Wolontariatu
SPRZĄTANIE OPUSZCZONYCH GROBÓW
Pomyślmy przez chwilę o tych grobach, na których nikt nie zapali lampki, przy których nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy. Może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, opuszczonym grobie?
25 października wolontariusze wraz z Opiekunkami udali się na cmentarz komunalny przy ul. Tanowskiej w Policach, gdzie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji sprzątania grobów. Uczniowie klas ósmych, wykorzystując sprzęt grabili i zbierali liście, po czym na uporządkowanych grobach zapalili zakupione znicze.
Akcja miała na celu aktywizację uczniów, kształtowanie postaw prospołecznych, pielęgnowanie szacunku do tradycji oraz oddanie czci zmarłym.
Szkolne Koło Wolontariatu działa
Kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu związane było z pracami porządkowymi w naszym ogródku. 17 października 2022r., korzystając ze sprzyjającej pogody, pieliliśmy teren przeznaczony na żonkile sadzone w ramach Programu Pola Nadziei (polegającemu na pozyskiwaniu pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów). Nasza szkoła od kilku lat wspiera Hospicjum w Tanowie.
Dzięki zaangażowaniu i gotowości do pracy chętnych wolontariuszy z klas ósmych możliwe będzie posadzenie nowych cebulek żonkili. Serdecznie dziękujemy:Weronice Dyrlicy 8a, Bartoszowi Hinz 8c, Wiktorii Kobylarz 8b, Nadii Serwach 8c, Dominice Walenciak 8a, Mai Wiśniewskiej 8b, Jakubowi Zaborniak 8c oraz Pani Beacie Hinz.
Z kolei już w najbliższy czwartek, tj. 20 października uczniowie klasy 5b przygotowują kiermasz charytatywny, z którego dochód chcą przeznaczyć na leczenie pięciomiesięcznego Marcelka (https://pomagam.pl/marcelek27042022).
Więcej o działalności koła w zakładce O szkole - Szkolne Koło Wolontariatu
Archiwum Aktualności