• Kiermasz dla Kacperka

     • Kiermasz charytatywny zakończył się wspaniałym rezultatem. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wykupili wszystkie smakołyki. Udało się zebrać 1110,90zł. Pieniądze zostaną przekazane przelewem na leczenie chłopca. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

     • Pasowanie na czytelnika

     • 20 lutego 2024r. nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników.
      Zanim złożyli przyrzeczenie, zostali zapoznani z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych.              
      Na spotkaniu z młodymi czytelnikami starsze koleżanki w ciekawy sposób zaprezentowały pierwszoklasistom „Alfabet o książce”. Pojawiła  się także zatroskana o los książek „żywa” książka oraz Kubuś Puchatek, który zadawał zgromadzonym zagadki o znanych bajkowych postaciach. Dodatkową atrakcją uroczystości była legenda „O smoku wawelskim” przedstawiona za pomocą „magicznej skrzynki” - teatrzyku Kamishibai. Po wysłuchaniu opowieści najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie zostali uroczyście pasowani na czytelników.
      Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowe dyplomy oraz pięknie wydaną książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” ufundowaną przez Instytut Książki.

     • Walentynki w SP3

     • Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w serduszkowej loterii muzycznej. Dodatkowo każdy uczestnik zabawy mógł zadedykować komuś wylosowany utwór. W Dniu Zakochanych działała też Poczta Walentynkowa, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli na siebie strój w kolorze miłości, podkreślając czerwienią wyjątkową atmosferę tego dnia.

     • Randka w ciemno z książką

     • Z okazji Walentynek biblioteka szkolna przygotowała zabawę dla swoich czytelników pod nazwą  „Randka w ciemno z książką”. Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.
      Książki - niespodzianki zapakowano w papier, ozdobiono serduszkami i przewiązano czerwoną wstążką. Czytelnicy losowo dokonywali wyboru książki. Do każdej wypożyczonej lektury otrzymali zakładkę z pięknymi sentencjami o miłości. Randka z książką cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.
      Ponadto każda osoba odwiedzająca bibliotekę, na przygotowanej tablicy mogła napisać dlaczego kocha/lubi bibliotekę.
      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przeprowadzonych akcjach i zapraszamy za rok!

     • Bezpieczne udzielanie pomocy

     • Na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas 8, w ramach tematów pierwsza pomoc przedmedyczna, uczyli się prawidłowego zakładania i ściągania rękawiczek. Dzięki temu praktycznemu podejściu, gdy będą mieli udzielić pierwszej pomocy będą bezpieczni dla samych siebie oraz dla poszkodowanych.

     • Zbiórka makulatury.

     • W ramach projektu "Ziemię ratujesz, gdy śmieci segregujesz", organizowanym przez Wydział Gospodarki Urzędu Miejskiego w Policach od 06.02.2024 w naszej szkole odbywa się zbiórka makulatury. Zbiórka potrwa do 15 marca. Makulaturę zbieramy w boksie (szatnia) przy świetlicy. Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.

     • Będzie nowy plac zabaw.

     • Miło nam poinformować, że przygotowany przez nas projekt na modernizację placu zabaw w tegorocznym Budżecie Obywatelskim zajął pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy 3393 punkty, za każdy serdecznie dziękujemy.

      Szczegółowe informacje pod linkiem

     • SP3 gra dla WOŚP!

     • W trakcie dzisiejszej loterii fantowej oraz kiermaszu smakowitych przekąsek zebraliśmy 2140 zł. Pieniądze te zasiliły skarbonkę, która zostanie przekazana naszemu sztabowi podczas 32.finału WOŚP.
      Serdecznie dziękujemy darczyńcom fantów, wolontariuszom oraz kupującym za okazane wsparcie. Bez Was, by się to nie udało! ❤️
      Jednocześnie informujemy, że do końca tygodnia można jeszcze wrzucać pieniądze do puszki.
      DZIĘKUJEMY! 

     • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

     • 32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku.
      Mottem akcji jest "Tu wszystko gra OK!". 


      Cel 32. Finału WOŚP to:
      Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

      W naszej szkole gramy już od dziś! Od samego rana trwa loteria fantowa. Za zakupione losy można otrzymać bardzo fajne nagrody rzeczowe. Oprócz loterii jest kiermasz słodkości na którym można zakupić przepyszne ciasta, rogaliki, babeczki a nawet hot-dogi, które rozeszły się w moment. Zainteresowanie nauczycieli i uczniów jest ogromne. Puszka na WOŚP stale się zapełnia. Graaaaaaamyyyy!

     • Nowy plac zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego

     • Miło nam poinformować, że projekt modernizacji placu zabaw i siłowni plenerowej przy naszej szkole został wybrany do głosowania. Już można oddać swój głos do czego serdecznie zachęcamy.

       

      https://police.budzet-obywatelski.org/glosowanie

     • Klasy czwarte i ich pierwsza wspólna zagraniczna wycieczka

     • 1 grudnia 2023 roku klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Niemiec. Celem podróży była miejscowość Schwedt. Poranek przywitał nas zimową aurą, podróż autokarem była bardzo bezpieczna o co zadbali policjanci z Komendy Powiatowej w Policach kontrolując jego stan oraz naszego kierowcę.

      Po dotarciu do celu podróży pierwsze kroki skierowaliśmy do Teatru Uckermärkische Bühnen (w skrócie UBS), gdzie mieliśmy już zarezerwowane bilety na polsko-niemiecki spektakl pt. ,,Mały Muk”. Wspaniała scenografia, muzyka oraz gra aktorska sprawiły że nawet partie wyłącznie w języku niemieckim były zrozumiałe dla młodych widzów z Polski.

      Po wizycie w teatrze wybraliśmy się na spacer po miejscowości Schwedt, która była równie malownicza ze względu na obecność śniegu. Podczas spaceru mieliśmy okazję zobaczyć m.in. kościół św. Katarzyny oraz piękne świąteczne iluminacje, które doprowadziły nas na miejsce naszego kolejnego punktu wycieczki czyli na jarmark bożonarodzeniowy. Podczas zakupów na straganach uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności komunikacji w języku obcym lub skorzystać z pomocy opiekunów. Po udanych świątecznych zakupach nadszedł czas powrotu do Polic.

      Nasze wspomnienia z wycieczki uwieczniliśmy na wspólnych zdjęciach. Zapraszamy do galerii.