• Rekrutacja 2021/2022

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 3
           im. Marii Skłodowskiej – Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach
          na rok szkolny 2021/ 2022

adres email na który można przesłać zdjęcie lub zeskanowane dokumentyrekrutacja@sp3police.pl

Na podstawie

• Uchwały nr XXVII/259/2017 Rady Miejskiej w Policach,
          • Zarządzenia nr 22/2021 Burmistrza Polic  z dnia 20 stycznia 2021 r. (terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkoły podstawowej – zał. nr 2)
          • Ustawy Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4
          • Rozporządzenia z dnia 21 sierpnia 2019 r. . w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2019 r. poz. 1737),

w roku szkolnym 2021/2022 do szkoły przyjmuje się:

1. Z urzędu na podstawie zgłoszenia dzieci urodzone w 2014 roku zamieszkałe w obwodzie szkoły.
          • Obwód Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Policach obejmuje następujące ulice:

Wróblewskiego, Łokietka, Chodkiewicza, Barnima, Głowackiego, Sadowa, Kasprowicza, Spokojna, Perłowa, Siedlecka, Energetyków, Fabryczna, Licealna,  Skłodowskiej-Curie, Spółdzielcza, Tanowska, Usługowa, Polskiego Czerwonego Krzyża, Przybora, Bankowa numery nieparzyste od skrzyżowania z ul. PCK do skrzyżowania z ul. Przybora, (od nr 13 do nr. 57) Józefa Piłsudskiego od ul. Tanowskiej do ul. Przybora) (od nr 2 do nr 24) oraz numery nieparzyste.

1. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) o wcześniejsze przyjęcie do szkoły dzieci urodzone
            w 2015 r. – zamieszkałe
            w obwodzie szkoły
          1. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli
            w szkole są wolne miejsca
            i pozwalają na to warunki organizacyjne.
          1. Jeżeli wpłynie więcej wniosków o przyjęcie uczniów spoza obwodu niż liczba wolnych miejsc przeprowadzone zostaje postępowanie rekrutacyjne.

W związku z epidemią COVID-2019  w trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy o:

• przesłanie wypełnionego i podpisanego zgłoszenia bądź wniosku na adres rekrutacja@sp3police.pl (może być skan lub zdjęcie)
          • Wrzucenie do skrzynki na listy przed wejściem głównym do szkoły wypełnionego
            i podpisanego zgłoszenia bądź wniosku
          • czytelne wypisywanie wniosków pismem drukowanym lub komputerowym oraz własnoręczny podpis (proszę zwrócić uwagę aby podpisać również klauzulę informacyjną RODO)

Druki do wypełnienia przez rodziców/prawnych opiekunów dostępne są na stronie szkoły www.sp3police.pl oraz na stoliku przy wejściu głównym do szkoły.

Zasady rekrutacji do klasy pierwszej zawarte są w załącznikach:

1. http://bip.police.pl/uchwala/9768/uchwala-nr-xxvii-259-2017
          2. zarzadzenie_Burmistrza_nr_22_2021_z_20_stycznia_2021_r..pdf

Druki do wypełnienia przez rodziców/prawnych opiekunów:

1. ZGLOSZENIE_do_szkoly_dziecka_z_obwodu_2021-2022.docx
          2. WNIOSEK_o_przyjecie_dziecka_spoza_obwodu_2021-2022.docx
          3. oswiadczenie_woli_przyjecia_dziecka_do_szkoly_2021-2022.docx (wypełniane po wywieszeniu list)

Druki dostępne są również w sekretariacie szkoły.