•

W lutym, w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie
          i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
          i młodzieży do zasobów internetowych. Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach, których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci.

W naszej szkole od kilku lat realizowane są zajęcia z uczniami i spotkania z rodzicami dotyczące problematyki bezpieczeństwa dzieci w Internecie.  Uznaliśmy to za szczególnie ważne gdyż jesteśmy Cyfrową Szkołą i wszelkie działania związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie są dla nas priorytetem. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Dla klas I-III jak również w klasach IV-VI przeprowadzone zostały zajęcia o tej tematyce.

Ponadto Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wzięcia udziału w konkursach:

• dla klas I-VI  konkurs na plakat ilustrujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu;
          • dla klas IV-VI konkurs ( test ) o tym jak bezpiecznie korzystać z zasobów Sieciowych;

Uczniowie złożyli prace w każdej kategorii. Spośród nich wybraliśmy te najciekawsze i najbardziej pomysłowe. Oto wyniki:

Konkurs na najciekawszy plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie:

• I miejsce – 5A
          • II miejsce –6A
          • III miejsce – 6C

Test „Bezpieczeństwo w Internecie”:

• I miejsce – 5A
          • II miejsce – 5C
          • III miejsce –6A i 4A

Zwycięzcom gratulujemy, wierząc w to, że każdy wie jak mądrze korzystać z dobrodziejstw Internetu.

Tekst: Marzena Sękowska