• 21 listopada - Dzień Życzliwości

• Znalezione obrazy dla zapytania obrazki dzień zyczliwości

21 listopada - Dzień Życzliwości, Uśmiechu i Pozdrowień

W ramach Programu Szkoły Aktywnej Współpracy, po raz kolejny obchodziliśmy  Światowy Dzień Życzliwości.

Świętem koordynował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem nauczycielek
          p. Marzeny Sękowskiej i  p. Aldony Sulawiak oraz rodziców p. Moniki Michalak,
          p. Izabeli Owczarczyk, p. Joanny Kowalczyk, p. Larysy Luck, p. Olimpii Kuciemby,
          p. Moniki Boryckiej, p. Wiesławy Bogusławskiej,p. Katarzyny Świtkowskiej .

Ten dzień świętowaliśmy  w szkole podczas przerw lekcyjnych. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Na znak protestu  przeciwko złości i  agresji, wszyscy starali się w tym dniu zaakcentować kolor żółty. Przygotowane zostało  Drzewko Życzliwości, na którym przypinano miłe słowa oraz sentencje na temat życzliwości.

To jeszcze nie koniec atrakcji: ten dzień, już tradycyjnie umilił nam  kiermasz pysznych, owocowych ciast, sałatek
          i koreczków, a także zdrowych, świeżo wyciskanych soków. Owocowe pyszności sprzedawali uczniowie wraz z rodzicami.  Zebrane fundusze w kwocie 2430,53zł  przekazano Radzie Rodziców i zostaną przeznaczone na upominek Mikołajkowy dla wszystkich uczniów.

Bardzo dziękujemy rodzicom za włączenie się w akcję szkolną i przygotowanie tak różnych, zdrowych pyszności.

Dziękujemy  uczniom naszej szkoły, których postawa, zachowanie, przygotowanie stoisk do kiermaszu  potwierdziły profesjonalizm i zdolności oraz sprawiły, że mogliśmy poczuć dumę z naszych uczniów.

Ideą tego dnia było zachęcenie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem i dąsaniem. Nie zapominajmy więc, że wzajemny szacuneki otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty — sprawiają, że to, co robimy, daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Uśmiechajmy się więc do siebie, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole,w autobusie czy na ulicy.

Na kolejny  Dzień Życzliwości czekać będziemy jeszcze rok. Mamy  nadzieję, że choć cząstka z tegorocznego Dnia Życzliwości  zostanie w naszych sercach przez ten czas i dłużej.

Tekst: Marzena Sękowska