MENU

Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok Szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016

Z życia szkoły

Rok szkolny 2018/2019

Szkolny Kiermasz Ozdób Świątecznych - 12.12.2018 r.

W środę 12 grudnia tradycyjnie odbył się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawano na nim ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów klas I-III  pod kierunkiem nauczycieli oraz ich rodziców. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało nam się zebrać 1206 zł.

Aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były okazją do pomagania innym, dzięki pani pedagog skontaktowaliśmy się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Policach i postanowiliśmy podarować jego podopiecznym - osobom starszym i samotnym 5 ciśnieniomierzy, które zakupiliśmy za kwotę 687,50 zł.

Pozostałe pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie balu karnawałowego w lutym przyszłego roku.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

  


 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły

7 grudnia 2019 roku przekazaliśmy Liderowi Rejonu – Pani Iwonie Śnitko i wolontariuszom „Szlachetnej Paczki” prezenty, w przygotowanie których włączyła się cała Społeczność Szkolna.

W trakcie trwania zbiórki pieniędzy i pomocy rzeczowej spotykaliśmy się z zaangażowaniem, otwartością i hojnością wielu osób. Razem zebraliśmy kwotę 2242,33 zł., za którą kupiliśmy, wybranej przez nas Rodzinie, tak potrzebną lodówkę, pościel i odzież. W przekazanych paczkach znalazły się dary licznie przynoszone przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły tj. artykuły spożywcze, kosmetyki, środki czystości, odzież, obuwie, artykuły papiernicze, płytki ścienne i klej.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Właścicieli sklepów Diverse i 4F – Państwu Ilonie i Robertowi Standowicz

Klubowi sportowemu Pogoń Szczecin

Sklepom Neonet i Jysk w Policach

Podsumowując realizację „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole przekonaliśmy się, że łączy nas ogromna otwartość i radość z niesienia bezinteresownej pomocy. To kolejne charytatywne działanie, z realizacji którego możemy czerpać satysfakcję.

Szkolni Koordynatorzy „Szlachetnej Paczki” –
Elżbieta Dybiżbańska, Beata Hinz, Monika Fryszkowska
oraz Samorząd Uczniowski

 


Szkolne Andrzejki - 30.11.2018

 


Dzień życzliwości - 21.11.2018


Szkolny konkurs plastyczny na ilustrację do piesni legionowej

          

 


Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
Akcja „Rekord dla Niepodległej”

 

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewalismy 4-zwrotkowy hymn narodowy włączając się tym samym w akcję  
„Rekord dla Niepodległej”. Nastepnie uczniowie szkoły utworzyli "żywą flagę" naszego Państwa.

              

 

 

 


W sobotę 13 października 2018  w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole zorganizowana była gra miejska
„Śladami historii naszego miasta”.  

Wzięli w niej udział  uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wszyscy spotkali się na boisku szkolnym. Po podzieleniu się na grupy  otrzymali mapy i zgodnie z nimi docierali do kolejnych punktów, mających historyczne znaczenie dla Polic. Tam zgłębiali wiedzę, odpowiadali na pytania testowe oraz wykonywali rozmaite zadania.  Na mecie na wszystkich czekał poczęstunek oraz loteria fantowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do organizacji imprezy:

 • panu Krzysztofowi Cichoniowi, który wyznaczył trasę, przygotował mapy i informacje dotyczące ważnych miejsc w Policach;
 • pani Monice Michalak,  Agnieszce Jasik i Beacie Hinz,  które zorganizowały kawiarenkę i zadbały o wyposażenie jej w potrzebne urządzenia i akcesoria;
 • rodzicom, którzy dostarczyli ciasta;
 • rodzicom, którzy wspaniale radzili sobie w punktach kontrolnych: paniom  Joannie Kołmakow, Ewie Kujawowicz, Magdalenie Dymitrowskiej, Agacie Sochackiej, panom Piotrowi Wiśniewskiemu, Pawłowi Siedleckiemu, Mariuszowi Borgerowi, Tomaszowi Sochackiemu;
 • rodzicom, którzy włączyli się do gry i wspierali nauczycieli w opiece nad dziećmi;
 • nauczycielom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach oraz opiekowali się grupami;
 • sponsorom, dzięki którym uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe: Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police" S.A. oraz wydziałowi promocji mia

                                                                                                        Koordynatorki przedsięwzięcia:
                              
                                                                          W. Krasucka, Iwona Zioło, Agnieszka Wasiluk


24 października 2018 - Światowy Dzień Origami

Czy tworzyliście kiedykolwiek samoloty, stateczki czy żabki z papieru?

To są elementy japońskiej sztuki składania papieru Origami. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami, między innymi Origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu, połączonych ze sobą, małych elementów z Origami.

 Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie. Pierwszy podręcznik Origami przedstawiał aż 49 sposobów wykonania żurawia. Japończycy również stworzyli największego na świecie żurawia, mającego 81,94 m rozpiętości skrzydeł. Zaś najmniejszego wykonał pan Naito Akira, tworząc żurawia z arkuszu papieru o wymiarach 0,1mm x 0,1 mm.


Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień tabliczki mnożenia 28 września 2018 - Światowy Dzień Tabliczki mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia w naszej szkole poprzedziliśmy tygodniem zabawy z tabliczką mnożenia. Bawiliśmy się przez cały tydzień w zabawę "Hasło dnia", a "Matematyczne spacerki”, podczas których uczniowie szlifowali tabliczkę mnożenia i powtarzali trudne przypadki niejednej osobie weszły w nawyk.  Ceremonia otwarcia ŚDTM w piątek 28.09.2018 r. miała miejsce na głównym korytarzu szkolnym przy komisjach egzaminacyjnych gdzie Pani dyrektor Renata Maruszewska przywitała całą społeczność szkolną i życzyła dużo pozytywnych emocji w zmaganiach z tabliczką mnożenia. Egzaminy z tabliczki mnożenia zostały przeprowadzone przez 4 Komisje Egzaminacyjne dla chętnych uczniów i dorosłych, a po szkole chodził jeden Patrol Egzaminacyjny. Do egzaminów przystąpiło 202 uczniów i 24 dorosłych, wszyscy świetnie się bawili. Nasza szkoła pierwszy, ale nie ostatni raz uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.


3 września 2018 - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach
  ul Siedlecka 4
  72-010 Police
 • (+91) 317-69-50