Osiągnięcia sportowe

Rok Szkolny 2017/2018

39.OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY „ĆWIERĆMARATON” POLICKI

W dniu 14 października 2017 roku w Policach odbył się 39. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Ćwierćmaraton" Policki.
W biegu głównym udział wzięła rekordowa liczba 272 zawodników. Liczbę tą oczywiście zasilali rodzice naszych uczniów, jak i nauczyciele naszej szkoły. W biegach młodzieżowych wystartowało 173 zawodników. Nasi reprezentanci to:
Weronika Jasiak (I miejsce), Michał Mileczko (III miejsce), Victoria Kozicka, Maja Żuk, Emila Głuchowska Maciej Sobczak, Julia Budner, Karolina Jatczak oraz nauczyciel w-f Anita Głuchowska. Po biegach młodzieżowych odbył się także bieg sztafetowy, oraz bieg rodzinny, w którym wystartowało 27 zawodników, gdzie nasza szkolna rodzina „Jasiak” zdobyła II miejsce.
WSZYSTKIM OGROMNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

WIELOBÓJ ATLETYCZNY

Dnia 12.10.17r. w naszej szkole odbył się wielobój atletyczny. Zawody zorganizowane zostały przez Atletyczny Klub sportowy „Promień” Police. Klub ten na co dzień uczy, trenuje i szkoli młodych adeptów podnoszenia ciężarów i w tym roku zechcieli przeprowadzić zawody atletyczne w polickich podstawówkach. W związku z czym mieliśmy możliwość pod okiem wykwalifikowanych trenerów i sędziów spróbowania się w takich konkurencjach jak: Rut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, skłon tułowia i bieg wahadłowy. Do zawodów zgłosiło się ponad 50 uczniów, jednakże do poszczególnych konkurencji przystąpiło 47. Chłopcy i dziewczęta klas III-VI rywalizowali między sobą indywidualnie, za każdą konkurencję otrzymywali punkty, a ich suma była wynikiem końcowym. Nasi goście/organizatorzy przybyli do nas
z profesjonalnym sprzętem treningowym oraz pięknymi pucharami oraz medalami okolicznościowymi dla wszystkich zawodników. Tak więc, każdy uczeń opuścił naszą salę gimnastyczną z dyplomem i złotym medalem na piersi. Oczywiście zawody te wyłoniły również nam trzy najlepsze dziewczynki i trzech najlepszych chłopców, którzy dodatkowo otrzymali duże puchary. Najlepsi będą mieli teraz możliwość reprezentowania naszej szkoły na finałach międzyszkolnych, mamy nadzieję, że tam pójdzie im jeszcze lepiej i wrócą do szkoły z jeszcze piękniejszymi pucharami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze etapy!!!

Najlepsi:

Dziewczęta:                                                                      Chłopcy:
I miejsce
Weronika Jasiak kl.IVc                                      I miejsce Karol Kostański kl.VIb
II miejsce Maja Żuk kl.IVb                                                II miejsce Kornel Ratajczak kl.Vc
III miejsce Sandra Czajkowska VIb                                 III miejsce Patryk Łuszczyna kl. VI b

Opracaowała: Anita Głuchowska

GMINNO - POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 03 października 2017r. odbyły się Gminno- Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały naszym zawodnikom, było mokro i ślizgo. Uczniowie mieli do pokonania trasę 10 x 800m, rywale byli mocno zdeterminowani, a naszych nowicjuszy zjadał duży stres. Dziewczęta, w których sklad wchodziły uczennice klas IV V i VI dzielnie walczyły do końca zdobywając II miejsce. Natomiast chłopcą w tym roku poszło już nieco słabiej i na metę dobiegli, jako III. Jednakże należy tu nadmienić, że w tym roku skład naszej reprezentacji zasilali równiez uczniowie klas IV, gdzie musieli zmierzyć się (jak na równi sobie) z uczniami klas VI innych szkół.
Tak więc, patrząc na wiek, jak i warunki fizyczne naszych najmłodszych zawodników naprawdę jest się czym pochwalić oraz jest być z czego dumnym!!!

Skład dziewcząt:
Weronika Jasiak, Sandra Czajkowska, Klaudia Prokopowicz,Julia Kalwajtys, Natalia Zaborniak, Maja Żuk, Klaudia Standowicz, Julia Budner, Karolina Jatczak, Paula Karlińska, Amelia Sosnowska
Skład chłopców:
Kacper Giza, Szymon Łosin, Dorian Senderowski, Kornel Ratajczak, Karol Zarembski, Wojciech Bogusz, Seweryn Zińczuk, Jakub Maciągowski, Patryk Łuszczyna, Patryk Andrzejewski .

I EDYCJA SZKOLNEJ LIGIBIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

W dniu 23 września 2017 roku na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyły się I zawody Polickiej Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych sezonu 2017/2018. Udział w zawodach wzięło 541 zawodników, w tym 235 przedszkolaków. Jako szkoła dzięki uczestnictwuwielu naszych uczniów uplasowaliśmy się na drugim miejscu,
a w biegach indywidualnych zdobyliśmy aż trzy złote medale. Czołowe miejsca zajęli:

- Weronika Jasiak kl.IVc – miejsce I

- Aleksandra Liban kl. IIId – miejsce III

- Michał Mileszko IIIc – miejsce IV

- Marcel Holc IIIb - miejsce I

-Amelia Sosnowska – miejsca VI

- Natalia Zaborniak – miejsce VI

- Karol Szmudziński – miejsce VI

- Anita Głuchowska- bieg rodziców i nauczycieli – miejsce I

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i życzymy samych sukcesów!

WERONIKI JASIAK USTANOWIAŁA REKORD POLIC PODCZAS POLICKICH CZWARTKÓW LA

W dniu 28 września 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym w Policach podczas drugich zawodów Polickich Czwartków Lekkoatletycznych nowy rekord polickich czwartków 11-latek w skoku w dal ustanowiła Weronika Jasiak. Jej wynik 4,36 m. jest lepszy od poprzedniego uzyskanego przez Patrycję Łużyńską w 2010 roku o 13 cm.
Wera jest uczenicą obecnej klasy IVC trenuje LA od kilku lat i co roku odnosi w tej dziedzinie same sukcesy.
Jesteśmy dumni z jej osiągnięć, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy
i życzymy długich skoków, jak i szybkich biegów!

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach