• ESPERIADA 2017

Z okazji Święta Edukacji Samorząd Uczniowski oraz inicjatorki Panie: Elżbieta Dybiżbańska, Marzena Sękowska i Monika Fryszkowska zorganizowały Esperiadę wzorowaną na znanym większości teleturnieju telewizyjnym Familiada.
                   Panie zaplanowały przebieg imprezy, przewodnicząca Emilia Pasik i opiekunka SU Pani Marzena Sękowska wcieliły się
          w postać prowadzącego, dzięki Paniom Elżbiecie Dybiżbańskiej i Monice Fryszkowskiej nasz turniej zyskał fachową oprawę audiowizualną, a nad sprzętem nagłaśniającym, niezwykle profesjonalnie, czuwał uczeń klasy Vb Mateusz Rożyński.
                   Hol w pawilonie drugim na jedno popołudnie zamienił się w studio wypełnione wyjątkowymi gośćmi, a jednocześnie uczestnikami zabawy - pracownikami szkoły. Do rywalizacji stanęły rodziny: Skłodowskich i Curie, w których skład wchodzili nauczyciele i uczniowie. W zabawie należało wykazać się dobrym humorem, ale też i  sporym refleksem.
                   Dwa tygodnie wcześniej uczniowie otrzymali kwestionariusze ankiety z pytaniami dotyczącymi naszej szkoły. W związku
          z tym w Esperiadzie pojawił się zestaw pytań i autentycznych odpowiedzi, dzięki którym dowiedzieliśmy się między innymi: jakie koło zainteresowań jest najbardziej popularne w naszej szkole, za co najczęściej uczniowie otrzymują pochwały od nauczycieli,
          co uczniowie lubią w nauczycielach, co może poprawić nastrój ucznia po otrzymaniu jedynki, z jakiego powodu uczniowie spóźniają się do szkoły, co można znaleźć w plecaku ucznia i co uczniowie w szkole gubią najczęściej.
                   Śmiechu i zabawy nie zabrakło. Sądząc po pozytywnych, żywiołowych reakcjach zaproszonych gości, turniej spełnił swoje zadanie i był miłą odskocznią od szkolnej rutyny. W Esperiadzie zwyciężyła rodzina Skłodowskich, chociaż wynik nie miał większego znaczenia, chodziło nam o wspólnie spędzony czas.
                   Na zakończenie, za anielską cierpliwość w edukacyjnej podróży, uczniowie wręczyli pracownikom szkoły kryształowe aniołki, symbolizujące bezpieczeństwo, spokój i radość.
                   Pisząc o Esperiadzie nie można pominąć pięknego występu szkolnego chóru. Młodzi artyści pod kierunkiem Pani Renaty Zarzyckiej uświetnili ten wyjątkowy dzień śpiewając kanon „Dona nobis pacem” oraz piosenkę Zaplątani „Cierpliwie czekam”.

Specjalne podziękowania organizatorzy kierują  do naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach Pana Witolda Stefańskiego za użyczenie swojego głosu.

Serdeczne podziękowania dedykujemy Firmie Kemipol Sp. z o.o.oraz Wydziałowi Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach za ufundowanie nagród dla uczestników Esperiady. Wręczenie nagród – niespodzianek dało szansę na docenienie pracy uczniów angażujących się w działalność samorządu uczniowskiego, a także  uatrakcyjniło naszą zabawę.

Tekst: Marzena Sękowska