• Marcowe czwartki matematyczne - podsumowanie

          • Zbliża się ostatni czwartek miesiąca. I zgodnie z harmonogramem marcowych czwartków matematycznych na głównym korytarzu jest dostępny przepis na babkę, który można wykorzystać szykując świąteczne przysmaki. Pieczmy :)

          • Finał konkursu "Ortografik"

          • Za nami finał gminnego Konkursu "Ortografik", który odbył się w sobotni poranek (23.03.2024 r.). Laureaci podzieleni na pięć zespołów współpracowali, rozwiązując zadania z języka polskiego. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom.

            Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

            Kornelia Urbaniak kl.4a

            Agata Łukaszewicz kl.7a

            Borys Czernikow kl.8a

            Dawid Borger kl.8b

            Natomiast Finalistami zostali:

            Igor Działa kl.4a

            Maria Wojcieszczyk kl.6b

            Gmina Police dla Laureatów konkursu ufundowała, tradycyjnie już, nagrody w postaci kilkudniowych wycieczek. Uczniowie klas 4-6 będą zwiedzać Poznań, Gniezno i Biskupin, a ich starsi koledzy (kl. 7-8) Kraków, Wieliczkę i Oświęcim. Obie wycieczki odbędą się w maju br.

            Finaliści konkursu otrzymali bony podarunkowe.

            Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

            Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku szkolnym.

          • Konkurs burmistrza Polic

          • 23 marca 2024 r. podczas kiermaszu wiosennego organizowanego przez Gminę Police oraz Miejski Ośrodek Kultury w Policach został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Nasza szkoła zajęła I miejsce! W nagrodę otrzymaliśmy voucher na kwotę 800 zł, który zostanie przeznaczony na cele szkolne. Gratulujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu! fot. M. Hałgas

          • Przedstawienie "Uciekająca Pani Wiosna"

          • 22 marca 2024 r. uczniowie klas 1-3 wystawili przedstawienie pod tytułem "Uciekająca Pani Wiosna". Występ wzbogacony został tańcem z hula hop, które zaprezentowały uczennice klasy 5a. Zaproszeni rodzice, goście oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 6 w Policach bardzo chwalili sztukę. Po przedstawieniu wystąpiły dzieci, które recytowały wiersze na Małym Konkursie Recytatorskim w Miejskim Ośrodku Kultury. Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w zakładce GALERIA. 

          • Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów

          • 22 marca 2024 wręczyliśmy nagrody zwycięzcom konkursów na podanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi oraz na podanie jak największej ilości wyrazów mających w sobie cząstkę Pi, które odbyły się w Dniu Liczby π.

            Najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi zapamiętali:

            1. Hubert Perkowski kl. 6b (42 cyfry po przecinku)
            2. Jakub Jastrzębski kl. 5b (19 cyfr po przecinku)
            3. Jan Landowski kl. 5b (12 cyfr po przecinku)

            Najwięcej wyrazów mających w sobie cząstkę Pi zapamiętali:

            1. Martyna Brzostek kl. 3a (27 wyrazów)
            2. Tomasz Hordet kl. 3a (23 wyrazy)
            3. Filip Grzejszczak kl. 3a (20 wyrazów)
            4. Wiktoria Rydzicka kl. 3a (20 wyrazów)
            5. Marcelina Pieniawska kl. 3a (20 wyrazów)
            6. Wiktoria Kaczmarek kl. 3a (20 wyrazów)

            21 marca 2024 w pierwszy dzień wiosny zadania z Kangura rozwiązywali nie tylko uczniowie biorący udział w tegorocznej edycji konkursu ale również dreszczyk emocji mogli poczuć wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Wśród uczestników zabawy wylosowano nagrody. Wylosowany szczęśliwiec mógł wybrać nagrodę spośród książek z zadaniami matematycznymi, grami logicznymi, notesami, kalendarzami. Galeria zdjęć zwycięzców znajduje się poniżej.

            Zwycięzcom gratulujemy :)

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole tradycyjnie już połączony został z Dniem fantazyjnego stroju i Dniem bez plecaka. Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że można liczyć na ich kreatywność i poczucie humoru o czym można się przekonać oglądając poniższą galerię :)

          • Kangur matematyczny 2024

          • Dzisiaj w pierwszy dzień wiosny odbył się w naszej szkole Kangur matematyczny. Zadania z Kangura rozwiązywali nie tylko uczniowie biorący udział w tegorocznej edycji konkursu, ale również dreszczyk emocji mogli poczuć wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Na korytarzu działał zespół Kangurowy zachęcający do rozwiązywania zadania. Uczeń losował zadanie z wybranej kategorii i swoje rozwiązanie wrzucał do przygotowanej kangurkowej skrzyneczki. Wśród uczestników zabawy zostaną wylosowane 3 nagrody. 
            Dziękujemy uczniom kl. 8a za pomoc w organizacji dnia z Kangurem matematycznym.

          • Mały Konkurs Recytatorski

          • 18 marca 2024 r. odbył się Mały Konkurs Recytatorski (etap powiatowy). Naszą szkołę godnie reprezentowało 6 uczestników:

            • Gaja Kutko (1a)
            • Amelia Komar (2a)
            • Agata Jędrzejewska (3b)
            • Nela Fryszkowska (5a)
            • Jan Landowski (5b)
            • Gabor Szajek (7b)

            Spośród 46 uczestników jury wyłoniło 3 laureatów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

            Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Nela Fryszkowska, która pięknie zaprezentowała wiersz J. Brzechwy "Żuraw i czapla" oraz fragment książki K. Gacek "Supercepcja". 

            Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Neli życzymy powodzenia w następnym etapie! 

          • XXXVIII Finał Konkursu "Bawimy się w matematykę"

          • Finał gminnego Konkursu "Bawimy się w matematykę" odbył się w sobotę 16 marca 2024 r. Miło było spędzić tem czas, obserwując współpracę zespołów złożonych z uczniów polickich szkół. Tym bardziej, że wśród 25 Laureatów, aż 8 uczniów reprezentowało naszą szkołę:

            Urbaniak Kornelia (4a)

            Sochacki Olaf (4a)

            Łukaszewicz Agata (7a)

            Kopacz Hanna (7b)

            Karolina Pląsek (8a)

            Artur Raczyński (8a)

            Ołowiak Jakub (8a)

            Kami Jasiński (8b)

            Natomiast Finalistami zostali:

            Chmielewski Maciej (4a)

            Jan Landowski (5b)

            Hubert Perkowski (6b)

            Chełminiak Tymek (7a)

            Zaivii Zakhar (7a)

            Janiszewski Jarosław (8a)

            Gmina Police dla Laureatów konkursu ufundowała, tradycyjnie już, nagrody w postaci kilkudniowych wycieczek. Uczniowie klas 4-6 będą zwiedzać Poznań, Gniezno i Biskupin, a ich starsi koledzy (kl. 7-8) Kraków, Wieliczkę i Oświęcim. Obie wycieczki odbędą się w maju br.

            Finaliści konkursu otrzymali bony podarunkowe.

            Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

            Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku szkolnym.

          • Dzień Liczby Pi

          • 14 marca 2024 Świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.
            W naszej szkole z okazji Dnia Liczby Pi odbyły się dwa konkursy (na podanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi oraz na podanie jak największej ilości wyrazów mających w sobie cząstkę Pi). Działało Eksperymentarium gdzie można było dowiedzieć się jak obliczyć liczbę Pi, a na stoisku przygotowanym przez wolontariat kupowaliśmy smakołyki w kształcie koła. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów opatrunkowych. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
            Najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi zapamiętał Hubert Perkowski z kl. 6b (42 cyfry po przecinku) a najwięcej wyrazów zapamiętała Martyna Brzostek z klasy 3a.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok😊

          • RKO na edukacji dla bezpieczeństwa

          • Na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas 8 ćwiczyli wykonanie czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli potocznie zwane RKO. Jest to ważna czynność, jaką wykonujemy u osoby nieprzytomnej u której doszło do zatrzymania krążenia oraz braku oddechu.

          • Spotkanie z pracownikiem hospicjum

          • 6 marca 2024 r. klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z panią Aleksandrą Świst koordynatorką wolontariatu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie. Uczniowie wysłuchali opowieści (wzbogaconej o prezentację) o działalności hospicjum. Uczestniczyli również w rozmowie na temat wolontariatu. Pani Aleksandra przedstawiła szereg działań, w które może włączyć się każdy, kto ma ochotę pomóc innym. Dzieci zadeklarowały chęć zaangażowania się w działania wolontaryjne. Na zakończenie spotkania przekazały własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla podopiecznych hospicjum.

          • Dzień origami

          • Sztuka składania papieru wcale nie jest łatwa! Dzisiaj królowała na korytarzach naszej szkoły. Powstały motylki, pieski, rybki, serduszka. Dużo emocji przyniosło składanie sześcianu.

          • Wizyta w Filharmonii

          • Klasy 4A i 4B we wtorek 5 marca 2024 odwiedziły Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. 
            Zwierzęta od wieków stanowią inspirację dla artystów różnych dziedzin – w tym także dla kompozytorów. W muzyce popularnej również nie brakuje zwierzęcych wpływów – ich odgłosy, cechy charakterystyczne oraz sposoby zachowań mogą być impulsem do powstania motywu muzycznego lub tekstu utworu. W muzyce klasycznej kompozytorzy często wykorzystują zwierzęce dźwięki lub ich ruchy, aby stworzyć muzykę nawiązującą do natury. 
            Podczas koncertu "Zwierzyniec” zagościły zwierzęce dźwięki, przyjrzeliśmy się całemu zwierzyńcowi, o którym opowiedziały dwie niesforne pszczoły-uciekinierki.

          • Kolejna tura konsultacji ze specjalistami w ramach projektu “Szkoła dostępna dla wszystkich”

          • Ruszyła kolejna tura bezpłatnych konsultacji ze specjalistami dla szkół biorących udział w projekcie “Szkoła dostępna dla wszystkich”. Do 27 marca będzie można skorzystać z konsultacji z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży, psychiatrii dorosłych, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz psychoterapii dorosłych. Konsultanci oferują wsparcie dla rodziców i nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów w różnych obszarach.

            Jak zapisać się na konsultacje?
            1. Pobierz kod dostępu do konsultacji w szkole (od pedagoga lub psychologa szkolnego)
            2. Zapisz się na konsultacje na stronie https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje korzystając z kodu
            3. Czekaj na kontakt konsultanta (telefoniczny lub mailowy)
            4. Porozmawiaj z konsultantem